Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

ମୋଦି ଏବଂ ନବୀନଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ରାହୁଲ ; କହିଲେ ଓଡିଶାରେ କଂଗ୍ରେସ ଶାସନକୁ ଆସିଲେ କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ହେବ

25/01/2019 at 5:01 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୫|୧:  ରାଜଧାନୀ ଉପକଣ୍ଠ ତମାଣ୍ଡୋରେ କଂଗ୍ରେସର ପରିବର୍ତ୍ତନ ସଂକଳ୍ପ ସମାବେଶ । ସମାବେଶରେ ଯୋଗଦେଲେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି । ଉପସ୍ଥିତ ନେତା ନେତା ଓ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି । ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ କହି ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କଲେ ରାହୁଲ । ଉପସ୍ଥିତ ନେତା ଓ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ଜଣାଇଲେ ରାହୁଲ । ମୋଦି ଏବଂ ନବୀନଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ରାହୁଲ । ଦିଲ୍ଲୀରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସରକାର ଏବଂ ଓଡିଶାରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସରକାର । ଉଭୟଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା ଏକ । ବ୍ୟୁରୋକ୍ରାଟଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଦେଶ କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟକୁ ଚଳାଇବା ସେମାନଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ । ଶାସନକୁ ଆସିଲା ପରେ ଏମାନେ ଭୁଲିଯାଉଛନ୍ତି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ।

ଆଜି ଦେଶରେ ଯେଉଁଠି ବି ଦେଖ ବିଜେପି, ଆରଏସଏସ ଲୋକ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି । ଶାସନକୁ ଆସିଲା ପରେ ଯୁବକ ଏବଂ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଭୁଲିଯାଉଛନ୍ତି ଏ ସରକାର । ଚାଷୀଙ୍କୁ କହୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କ କିଛି ନାହିଁ । ଯୁବକଙ୍କୁ କହୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଚାକିରୀ ନାହିଁ ।

ଓଡିଶାରେ ଜଳ, ଜମି, ଜଙ୍ଗଲ, ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ, ଧନସମ୍ପତ୍ତି ସବୁ ଅଛି । ଓଡିଶା ଗରିବ ରାଜ୍ୟ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଓଡିଶାବାସୀ ଗରିବ । ଓଡିଶାବାସୀଙ୍କ ଜଳ, ଧନ ସମ୍ପତ୍ତି, ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ ଆଦି ଲୁଟ୍ ହେଉଛି । ଗତ ୧୫ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କେତେ ଜମିକୁ ଜଳ ସେଚନ ହୋଇଛି । ଜଳ ସେଚନ ବିନା ଚାଷ ସମ୍ଭବ କି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ରାହୁଲ । କୃଷି ଓ କୃଷକଙ୍କ ଉନ୍ନତି ବିନା ଦେଶର ଉନ୍ନତି ଅସମ୍ଭବ । ଓଡିଶାରେ କଂଗ୍ରେସ ଶାସନକୁ ଆସିଲେ କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ହେବ ।

କଂଗ୍ରେସ ମିଥ୍ୟା ଆଶ୍ରୟରେ ବିଶ୍ବାସ ରଖେନାହିଁ । ସେ ମୋଦି କି ନବୀନ ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ରାହୁଲ । ଯାହା କହେ ତାହା କାମରେ କରି ଦେଖାଏ । ମୋଦି ସରକାର କହିଥିଲେ ୨କୋଟି ଯୁବକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବେ । ନବୀନ କହିଥିଲେ  ୨୦୨୦ ସୁଦ୍ଧା ୨ଲକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ହେବ । କଂଗ୍ରେସ ଶାସନକୁ ଆସିଲେ ଯୁବକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ବୋଲି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts