Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ ଠିକ୍ ପୂର୍ବରୁ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ବଡ ବୟାନ- ସମସ୍ତ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ, ସିରିଜ୍ ଜିତିବା ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ

27/06/2021 at 9:34 PM

ମୁମ୍ବଇ ୨୭।୦୬: ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆସନ୍ତା ମାସ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା  ଗସ୍ତ କରି ଦିନିକିଆ ଓ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍‌ ଖେଳିବ। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ କୋଚ୍ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵ କପ୍‌କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ। ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଏବେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଅଛନ୍ତି। ଅନେକ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵ କପ୍ ହେବାର ଅଛି। ତେଣୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ସିରିଜ୍ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁ ଗୁରୁତ୍ଵ ବହନ କରୁଛି।

ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି, ପୃଥ୍ଵୀ ସଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଦେବଦତ୍ତ ପାଡିକଲ୍ ଓ ଋତୁରାଜ ଗାଏକଓ୍ଵାଡଙ୍କ  ପରି ଯୁବ ଖେଳାଳି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଉତ୍ସୁକ। ବିଶ୍ଵ କପ୍‌ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଚୟନ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ କାମ। ଯଦି ଆପଣ ଏହି ସ୍ତରରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ ତେବେ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ନିଶ୍ଚିତ ରୂପେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ କିନ୍ତୁ ଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଚାପ ରହିଥାଏ। ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତରେ ମୋଟ୍ ୬ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ। ତେଣୁ ସମସ୍ତ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ।

ନିଜ କୋଚିଂ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ନେଇ ଦ୍ରାବିଡ୍ କହିଛନ୍ତି, ଦଳରେ ଯୁବ ଏବଂ ଅନୁଭବୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭଲ ମିଶ୍ରଣ ରହିଛି। ଜଣେ କୋଚ୍ ଭାବେ ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ରୋମାଞ୍ଚକର ସମୟ। ଏଥିରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କିଛିନା କିଛି ଶିଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ଜଣେ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ  ହିସାବରେ ଆପଣ ପ୍ରତିଟି ଅନୁଭବରୁ ଶିକ୍ଷାଲାଭ କରିଥାନ୍ତି। ଏହା ମୋ ପାଇଁ ଶିଖିବା ଏବଂ ଶିଖାଇବାର ସୁଯୋଗ ଆଣିଛି। ତେଣୁ ମୁଁ ଏହାକୁ ନେଇ ଉତ୍ସାହିତ ଥିବା ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts