Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

ରାହୁଲ କହିଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ କ୍ୟାପିଟାଲର ମାନ୍ୟତା ପାଇବ ଭୁବନେଶ୍ୱର ! ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି…

1/12/2018 at 12:46 PM

ଅଭିନେତା ରାହୁଲ ବୋଷ ଗତ ୨୫ ବର୍ଷ ହେଲା ରଗବିରେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ଥରରେବ ଭାରତକୁ ଉପସ୍ଥାପନା କରିଆସୁଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଗତ ୫ ବର୍ଷ ହେଲା ଦେଶର ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବହୁତ ଅଗ୍ରଗତି କରିଛି | ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏକ ଆର୍ଟ ଶୋର ଉଦ୍ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ଏହି କଥା କହିଥିଲେ |
ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗତ ୫ବର୍ଷ ହେବ ଦେଶ ସ୍ପୋର୍ଟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯେତିକି ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ପାଇଛି ତାହା ପୂର୍ବରୁ କେବେ ମଧ୍ୟ ପାଇନଥିଲା | ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଓଡିଶାର ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ପୋର୍ଟ କ୍ୟାପିଟାଲ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି |

ପଞ୍ଜାବର ପଟିଆଲାରେ ବକ୍ସିଂଗ ଏବଂ ରେଶଲିଙ୍ଗ ପାଇଁ ଦୁଇ ତିନିଟି ଅନୁଷ୍ଠାନ ରହିଛି | ବାଙ୍ଗାଲୁରୁ ଠାରୁ କିଛି ଦୂରରେ ବିଜୟନଗର ଠାରେ ଜିନ୍ଦଲ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ବହୁତ ଭଲ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ଏକାଡେମୀ ତିଆରି କରାଯାଇଛି |

ତେଣୁ ଆସନ୍ତା ୧୦-୧୫ ବର୍ଷ ଭିତରେ ଆଉ କେହି ଦେଶଏଅ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ ଆଶା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି |

ଦେଶରେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟବସାୟୀ ସ୍ପୋର୍ଟ ଏକାଡେମୀରେ ବିନିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି | ସବୁକିଛି ଦିନକୁ ଦିନ ଆହୁରି ଭଲ ହେବ ବୋଲି ସେ ଆଶା କରିଛନ୍ତି |

ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ମନ୍ଦିର ଏବଂ ସ୍କୁଲ ତିଆରି କରିବାରେ ବିନିଯୋଗ କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଏବେ ସେଭଳି ନହେଇ ବରଂ ବ୍ୟବସାୟୀ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସରେ ବିନିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି |

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଓଡିଶା ଆସିଥିଲେ | ଏନେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଓଡିଶାରେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ବିନିଯୋଗ କରିଥିବା ୭ଟି ସ୍ପୋର୍ଟ ଏକାଡେମୀ ରହିଛି | ତେବେ ଧୀରେ ଧୀରେ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଗ୍ରହ ଉତ୍ସାହ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି | ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଆଗାମୀ ୧୦-୧୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ପୋର୍ଟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦେଶର ଏକ ଭିନ୍ନ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ବୋଲି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts