Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

JMM-CONGମେଣ୍ଟ ଆଗରେ, ବିଜେପି ପଛରେ : ତଥାପି ସରକାର ଗଠନ ଆଶା ଛାଡିନାହାନ୍ତି ସରକାର

23/12/2019 at 1:47 PM

ରାଞ୍ଚି ୨୩।୧୨: ଝାଡଖଣ୍ଡ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ୨୦୧୯ର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଭୋଗ ଗଣନାରେ କଂଗ୍ରେସ-ଜେଏମଏମ୍ ମେଣ୍ଟ ଆଗୁଆ ଚାଲିଛି । ଉଭୟ ମେଣ୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୪୨ଟି ସିଟ୍‌ରେ ଆଗୁଆ ଚାଲିଛି ।  କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ଭୋଟ ଗଣତିରେ ବହୁମତ ଠାରୁ ବହୁ ପଛରେ ଚାଲିଛି । ବିଜେପି ୩୦ସିଟ୍‌ରେ ଆଗୁଆ ଚାଲିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିଥିବା ଗଣତିରେ କଂଗ୍ରେସ-ଜେଏମଏମ ମେଣ୍ଟ ବହୁମତ ପାଇବା ପ୍ରାୟତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଲା ଭଳି ଲାଗୁଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ଥିତ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ପାର୍ଟି କର୍ମକର୍ତ୍ତା ବାଣ ଫୁଟାଇବା ସହ ହୋହୋଲ୍ଲା କଲେଣି  । ଏପଟେ କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ନେତା ତଥା ରଘୁବର ଦାସ ପରାଜୟକୁ ମାନିନାହାନ୍ତି । ବିଜେପି ବିରୋଧୀ ଭୋଟର ଧ୍ରୁବୀକରଣ ହୋଇଥିବା କହିଥିବା ବେଳେ ବିଜେପି ପୁଣି ସରକାର ଗଢିବ ବୋଲି ଦୃଢୋକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ।  

ଭୋଟ ଗଣତିରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କଂଗ୍ରେସ-ଜେଏମଏମ ମେଣ୍ଟ ଆଗରେ ଚାଲିଛନ୍ତି । ଯଦି ଏହି ମେଣ୍ଟ ବିଜୟୀ ହେଉଛି,  ତେବେ ହେମନ୍ତ ସୋରେନ ହୋଇପାରନ୍ତି ଝାଡଖଣ୍ଡର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । । ବିଜେପିକୁ ୧୦ଟି ସିଟ୍‌ର କ୍ଷତି ହେଲାଭଳି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି, ଯାହାକି ବିଜେପି ହାତରୁ ଝାଡଖଣ୍ଡ ରାଜ୍ୟ ଖସିବାର ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି । କିନ୍ତୁ ସେପଟେ ଝାଡଖଣ୍ଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରଘୁବର ଦାସ ପ୍ରେସମିଟ ଜରିଆରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଆସିନାହିଁ । ଯିଏ ବି ହେଲେ ବାଣଫୁଟାଇ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିପାରିବ । ବିଜେପି ନିର୍ବାଚନ ଜିତିବ ଓ ସରକାର ମଧ୍ୟ ଗଠନ କରିବ ।  ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଆସିବା ପରେ ଏହାର ସମୀକ୍ଷା କରାଯିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ୩ୟ ରାଉଣ୍ଡର ଗଣତି ଚାଲିଛି ।  ତେଣୁ ଏହା ଉପରେ ମୁଁ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେବା ଉଚିତ ହେବନାହିଁ ।

   Related Posts