Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୮୪୭୧ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୨୪୯ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଚାଲିଗଲେ ଆଉ ଜଣେ କଳାକାର, ଅଭିନେତା ପ୍ରିୟ ସୁନ୍ଦର ମିଶ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କୁକୁଡାକୁ ଖାଇଗଲେ ବୁଲା କୁକୁର, ରାଗି ଯାଇ ଗୁଳି କରିଦେଲା ମାଲିକ : ଥାନାରେ ମାମଲା
  • ||
  • ଗୋଆରେ ଏନସିପି-ଶିବସେନାର ହାତ ଛାଡିଦେଲା କଂଗ୍ରେସ, କହିଲା-‘ଆମର ଏକାକି ଜିତିବା କ୍ଷମତା ଅଛି’
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୦୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୩୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୭୭୪୬୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଜୋଶ୍ ଏବେବି ଅଛି : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ କୋହଲି
  • ||
  • ପ୍ରଚାର ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହଟହଟା, ତଡିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଓ ଲୁଟ୍ ଘଟଣା : ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଡିସିପି
  • ||

କାନପୁର ଟେଷ୍ଟ : ବ୍ୟାଟର୍‌ ରବିନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ କ୍ଲିନ୍‌ ବୋଲ୍ଡ କଲେ ବୋଲର ରବିନ୍ଦ୍ର, କିଓ୍ବି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭାରତ ସହ ରହିଛି ଅପୂର୍ବ ସଂଯୋଗ

27/11/2021 at 3:24 PM

କାନପୁର ୨୭/୧୧ : ଭାରତ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଜାରି ରହିଥିବା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ଟ୍ରାକ୍‌କୁ ଫେରିଛି ଭାରତ । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୪୫ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯିବା ପରେ କିଓ୍ବି ଟିମର ଦୁଇ ଓପନର ଦଳକୁ ମଜବୁତ ପାର୍ଟନରସିପ୍‌ ଦେଇଥିଲେ । ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ ଖେଳ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିନା ଓ୍ବିକେଟରେ କରିଥିଲା ୧୨୯ ରନ । ତେବେ ତୃତୀୟ ଦିନ ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ କିଓ୍ବି ଟିମ୍ ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି । ଦଳର ଦୁଇ ସେଟ୍‌ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ଟମ୍‌ ଲାଥାମ୍‌ ଏବଂ ଓ୍ବିଲ୍‌ ୟଙ୍ଗ ଶୀଘ୍ର ଆଉଟ ହେବାପରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଝଟ୍‌କା ଲାଗିଛି । ଲାଥାମ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ୯୫ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୟଙ୍ଗ୍‌ ୮୯ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ଅଧିନାୟକ କେନ୍‌ ଓ୍ବିଲିୟମସନ୍‌ ୧୮ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅଭିଜ୍ଞ ରସ୍‌ ଟେଲର ୧୧ ରନ, ହେନରୀ ନିକୋଲସ୍‌ ୨ରନ, ରଚିନ୍‌ ରବିନ୍ଦ୍ର ୧୩ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ତୃତୀୟ ଦିନରେ ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନ୍‌ ବାହିନୀ କିଓ୍ବି ଟିମର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଉପରେ ଭାରି ପଡିଛନ୍ତି । କୌତୁହଳର କଥା ହେଉଛି ଅଧିନାୟକ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ବୋଲିଂ ପାଇଁ ରବିନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ଅନ୍ୟପାଟେ ତାଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରୁଥିଲେ ରବିନ୍ଦ୍ର । ୧୧୧ ତମ ଓଭରରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ରଚିନ୍‌ ରବିନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ କ୍ଲିନ୍‌ ବୋଲ୍ଡ କରିଦେଇଥିଲେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା । ଉଭୟ ଟିମରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ନାଁ ରେ ୨ ଜଣ ଖେଳାଳି ରହିଛନ୍ତି ।

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଉଭୟ ଟିମରେ ପଟେଲ ଟାଇଟେଲ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମରେ ରହିଛନ୍ତି ଏଜାଜ୍‌ ପଟେଲ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ରଚିନ୍‌ ରବିନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଭାରତ ସହ ସଂଯୋଗ ରହିଛି । ରଚିନ୍‌ଙ୍କ ପିତା ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଏବଂ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କର ବଡ ଫ୍ୟାନ୍‌ । ତେଣୁ ତାଙ୍କ ପୁଅର ନାଁ ଦୁଇ ମହାନ୍‌ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାଁ ସହିତ ଯୋଡି ରଖିଥିଲେ ରାହୁଲ+ସଚିନ=ରଚିନ ।

   Related Posts