Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ସରକାରକା ମାଲ…ସମ୍ବଲପୁରରେ ଆହାର ଯୋଜନାରେ ଆସୁଥିବା କୁଇଣ୍ଟାଲ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଖାଦ୍ୟ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଡାଲାରେ ବୁହାହୋଇ ପଡୁଛି ଅଳିଆଗଦାରେ

10/01/2019 at 6:45 PM

ସମ୍ବଲପୁର ୧୦|୧: ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ୫ଟଙ୍କାରେ ଭାତ ଡାଲମା ଯୋଗାଇବାକୁ ସରକାର ଆହାର ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସହରରେ ଏହି ଯୋଜନାରୁ ଅନେକ ଲୋକ ଉପକୃତ ବି ହେଉଛନ୍ତି ।ହେଲେ ସମ୍ବଲପୁରରେ ଆହାର ଯୋଜନା କେମିତି ଚାଲିଛି ଆପଣ ଦେଖିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ।

ଟ୍ରାକ୍ଟର ଡାଲାରେ ଲଦା ହୋଇ କୁଇଣ୍ଟାଲ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଖାଦ୍ୟ ଖତଗଦାରେ ଫିଙ୍ଗାଯାଉଛି । ହେଲେ ଏସବୁ ଉପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନର ନଜର ନାହିଁ । …..

ସକାଳୁ ସକାଳୁ ଅଳିଆ ବୁହା ଟ୍ରାକ୍ଟର ଡାଲାରେ କୁଇଣ୍ଟାଲ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଖାଦ୍ୟ ଦେଖି କିଛି ଲୋକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଭାବିଥିଲେ ବୋଧ ହୁଏ କୌଣସି ଭୋଜିରେ ବଳକା ବାସି ଖାଦ୍ୟ କି କୌଣସି ହୋଟେଲରୁ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିବା ଖାଦ୍ୟକୁ ଏଭଳି ଅଳିଆ ବୁହା ଟ୍ରାକ୍ଟର ବୋହି ଖତଗଦାକୁ ନିଆଯାଉଛି ।

ସଂଦେହ ଦୂର କରବାକୁ ସେମାନେ ଗାଡ଼ି ଡ୍ରାଇଭରକୁ ପଚାରିଦେଲେ  । ହେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଡ୍ରାଇଭର ଯାହା ଉତ୍ତର ଦେଲେ ସେଥିରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୋସ୍‌ ଉଡ଼ିଯାଇଥିଲା । ଟ୍ରାକ୍ଟର ଡାଲାରେ ବୁହା ହୋଇ ଅଳିଆ ଗଦାରେ ପଡ଼ିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଏହି ଖାଦ୍ୟ ସ୍ଥାନୀୟ ଆହାର କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା ।

ମାନେ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ୫ଟଙ୍କାରେ ଭାତଡାଲମା ଦେବାକୁ ସରକାର ଯେଉଁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ସେଇ ଯୋଜନାକୁ କେମିତି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଉଛି ତା’ର ବାସ୍ତବ ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ସମ୍ବଲପୁରରେ ।

ଲୋକେ ଖାଉନାହାନ୍ତି, ଖତଗଦାରେ ପଡ଼ୁଛି ଆହାର । ହେଲେ ଏଥିରେ କ୍ଷତି କାହାର ହେଉଛି ? ଏ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଖୋଜିଲା ବେଳକୁ, ଆହାର ପାଇଁ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଉଥିବା ସଂସ୍ଥା କହୁଛି ଅର୍ଡ଼ର ଅନୁସାରେ ଆମେ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଉଛୁ ଆଉ ପଇସା ନେଉଛୁ । ଆମର କିଛି କ୍ଷତି ହେବାର ନାହିଁ ।

ଯଦି ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଉଥିବା ସଂସ୍ଥାର କ୍ଷତି ହେଉନି, ତାହେଲେ ଏମିତି ଖାଦ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହେଲ ସେ କାହିଁକି ଚିନ୍ତା କରିବେ । ଏମିତିରେ ଯେହେତୁ ଆହାର ପାଇଁ ସରକାର ଅର୍ଥ ଦେଉଛନ୍ତି, ତେଣୁ ସରକାରଙ୍କ କ୍ଷତି ହେଉଛି ।

ଯଦି ସରକାରଙ୍କ କ୍ଷତି ହେଉଛି, ତାହେଲେ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ତଦାରଖ କରିବା ଦାୟି୍ତ୍ବରେ ଯେଉଁ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଅଛନ୍ତି ସେମାନେ କ’ଣ କରୁଛନ୍ତି ? ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ଉତ୍ତର ହେଉଛି ଗତାନୁଗତିକ ।

   Related Posts