Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||
  • ଥରିଲା ପାକିସ୍ତାନ, ୪.୫ ତୀବ୍ରତାର ଭୂକମ୍ପ ଝଟକା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୪୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ୟୁପିଏସସି ଇଣ୍ଟରଭିୟୁ ବେଳେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିବା ସବୁଠାରୁ କଠିନ ପ୍ରଶ୍ନ ; ଯାହା ଶୁଣି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

22/01/2019 at 12:11 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୨/୧ : ୟୁପିଏସସିର ଆଇଏଏସ ପରୀକ୍ଷା ଦେଶର ସବୁଠାରୁ କଠିନ ପରୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ଲେବଲ ପାସ କରି କରି ଗଲା ପରେ ଅନ୍ୟ ଲେବଲ ଆହୁରି କଠିନ ହୋଇଥାଏ | ପ୍ରଥମେ ପ୍ରିଲିମି ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥାଏ | ଏହାପରେ ମେନ ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥାଏ | ମେନ ପରୀକ୍ଷା ପାସ କରିବା ମଧ୍ୟ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ | ମେନ ପରୀକ୍ଷା ପାସ କରିବାପରେ ଇଣ୍ଟରଭିୟୁ ହୋଇଥାଏ | ଇଣ୍ଟରଭିୟୁ ଲେବଲ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କଠିନ ଥାଏ | ପ୍ରତିବର୍ଷ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଆଇଏଏସର ମେନ ପରୀକ୍ଷା ପାସ କରି ମଧ୍ୟ ଇଣ୍ଟରଭିୟୁରେ ଫେଲ ହୋଇଯାଇଥାନ୍ତି | କାରଣ ଇଣ୍ଟରଭିୟୁ ବେଳେ ଏମିତି କିଛି ଅଜବ ଅଜବ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଥାଏ ଯାହାର ଜବାବ ଦେବ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜ ହୋଇନଥାଏ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ହିଁ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯାହାସବୁ ଇଣ୍ଟରଭିୟୁ ବେଳେ ପଚରାଯାଇଥାଏ |

୧. ପ୍ରଶ୍ନ – ଆଦର୍ଶ ଏବଂ ଅନୁପମ ଦୁଇ ଜାଅଁଳା ଭାଇ, ଉଭୟ ମେ’ରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଉଭୟଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିନ ଜୁନରେ ଆସିଥାଏ | ଏହା କିଭଳି ସମ୍ଭବ ?

ଉତ୍ତର – ଏହା ଏଇଥିପାଇଁ ସମ୍ଭବ କାରଣ ମେ ସେହି ସ୍ଥାନର ନାଁ ଯେଉଁଠି ଆଦର୍ଶ ଏବଂ ଅନୁପମ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ |

୨. ପ୍ରଶ୍ନ – ଯଦି ମୁଁ ଆପଣଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କ ସହ ଫେରାର ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଆପଣ ଏ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କିଭଳି ହେବ ?

ଉତ୍ତର – ଏହା ମୋ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସିର ଖବର | କାରଣ ମୁଁ ଭିବିବି ଯେ, ମୋ ଭଉଣୀ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଭଳି ଯୋଗ୍ୟ ଏବଂ ଗୁଣଵାନ ସ୍ୱାମୀ ଆଉ କେଉଁଠି ମିଳିନଥାନ୍ତେ |

୩. ପ୍ରଶ୍ନ – ସକାଳୁ ଉଠୁ ଉଠୁ ଯଦି ଆପଣ ଜାଣିବାକୁ ପାଆନ୍ତି ଯେ, ଆପଣ ଗର୍ଭବତୀ ଅଛନ୍ତି ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା କଣ ହେବ ?

ଉତ୍ତର – ଜଣେ ଯୁବତୀ କହିଲେ, ସାର ପ୍ରଥମେ ଏହି ଖୁସି ଖବର ମୋ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଦେବି ଏବଂ ଏହା ମୋ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସି ଖବର | ମୁଁ ଖୁସି ପାଳନ କରିବି | ଆଉ ଏଇଥିପାଇଁ ମୁଁ ଗୋଟେ ଦିନ ଛୁଟି ମଧ୍ୟ ନେବି |

୪. ପ୍ରଶ୍ନ – ଯଦି ଗୋଟିଏ କାନ୍ଥ ନିର୍ମାଣ କରିବା ପାଇଁ ୮ ଜଣ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ୧୦ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଲାଗେ ତାହେଲେ ସେହି କାନ୍ଥକୁ ନିର୍ମାଣ କରିବା ପାଇଁ ୪ ଜଣଙ୍କୁ କେତେ ସମୟ ଲାଗିବ ?

ଉତ୍ତର – ଜବାବରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ କହିଥିଲେ, ସାର, କାନ୍ଥ ତ ନିର୍ମାଣ ହୋଇସରିଛି | ତାକୁ ପୁଣି କାହିଁକି ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ |

୫. ପ୍ରଶ୍ନ – ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ ୩ଟି ସେଓ ଓ ୪ଟି କମଳା ଥାଏ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ହାତରେ ୪ଟି ସେଓ ଓ ୩ଟି କମଳା ଥାଏ, ତାହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ କଣ ଅଛି ?

ଉତ୍ତର – ବହୁତ ବଡ ହାତ |

   Related Posts