Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିଶିଥ ପ୍ରମାଣିକଙ୍କ ନାଗରିକତା ଉପରେ ଉଠିଲା ପ୍ରଶ୍ନ, ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଜୋରଦାର ହଙ୍ଗାମା

19/07/2021 at 4:04 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯।୦୭:  ସଂସଦରେ ସୋମବାରଠୁ ମୌସୁମି ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି। ହେଲେ ଆରମ୍ଭରୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ହଟ୍ଟଗୋଳରେ କମ୍ପି ଉଠିଛି ଗୃହ। ନିକଟରେ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଇଥିବା ନିଶିଥ ପ୍ରମାଣିକଙ୍କ ନାଗରିକତାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ହଙ୍ଗାମା ହୋଇଛି। ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ସୁଖେନ୍ଦୁ ଶେଖର ରାୟ ଗୃହରେ ରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ନିଶିଥ ପ୍ରମାଣିକଙ୍କ ନାଗରିତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇବା ପରେ ଗୃହରେ ଖୁବ୍ ହଟ୍ଟଗୋଳ ହୋଇଛି।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆସାମର ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ରିପୁନ ବୋରା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସରକାରରେ ନବ ନିଯୁକ୍ତ ଗୃହ ରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ନିଶିଥ ପ୍ରମାଣିକଙ୍କ ନାଗରିକତା ନେଇ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଅପିଲ୍ କରିଥିଲେ।  ବୋରା କହିଥିଲେ, ଗଣମାଧ୍ୟମର ଏକ ବର୍ଗ ପ୍ରମାଣିକ ବାଂଲାଦେଶୀ ନାଗରିକ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ଜୁଲାଇ ୧୬ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ  ଚିଠି ଲେଖି ଏହାର ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ।

ବୋରା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ନିଶିଥ ପ୍ରମାଣିକଙ୍କ ବାସ୍ତବିକ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ଓ ନାଗରିକତା ବିଷୟରେ ପାରଦର୍ଶି ଭାବେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇ ଏହା ଉପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି। କାରଣ ଏହା ପୂରା ଦେଶରେ ଭ୍ରମ ଉତ୍ପନ କରୁଛି।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର କୁଚବିହାରୁ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି(ବିଜେପି)ର ସାଂସଦ ହୋଇଥିବା ପ୍ରମାଣିକଙ୍କୁ ଚଳିତ ମାସ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ହୋଇଥିବା ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ସଂପ୍ରସାରଣରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଟିଏମସିରେ ଥିଲେ। ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରମାଣିକ  ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।  ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ  ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତି ଜବାବ ଦିଆଯାଇ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଏହା ମାତ୍ର ଏକ ଅଭିଯୋଗ। ବିରୋଧୀ ପ୍ରମାଣ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ବିଜେପି କହିଛି।

   Related Posts