Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ନିଲାମ ହେଲା ରାଣୀ Marie Antoinette ଙ୍କ ହୀରା ବ୍ରେସଲେଟ୍, ମୂଲ୍ୟ ଜାଣି ଉଡିଯିବ ଆପଣଙ୍କ ହୋସ୍

11/11/2021 at 3:11 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧/୧୧: ରାଜ ପରିବାରର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନଶୈଳୀ ହେଉ କିମ୍ବା ରାଜକୀୟ ନିୟମ, ସବୁକିଛି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାଏ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଥିଲେ ଫ୍ରାନ୍ସର ଶେଷ ରାଣୀ ମେରୀ ଆଣ୍ଟୋଏନେଟ। ସେ ଫ୍ରାନ୍ସର କିଙ୍ଗ ଲୁଇ ୧୬ ଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଧୋକା ଦେବା, ବ୍ୟଭିଚାର ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଲୁଇ ଚାର୍ଲ୍ସଙ୍କୁ ଯୌନ ଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗରେ କିଙ୍ଗ ଲୁଇ ୧୬ ତାଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ ଦେଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଲୁଇ ୧୮ ଫ୍ରାନ୍ସର ସିଂହାସନ ଆରୋହଣ କଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଭାଇ ଲୁଇ ୧୬ ଏବଂ ମାରି ଆଣ୍ଟୋଏନେଟଙ୍କ ସମାଧି ଖୋଳିବାକୁ ଏବଂ ପୁନର୍ବାର ଫରାସୀ ରାଜତନ୍ତ୍ରର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ କବର ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

PunjabKesari

କେତେକ ଐତିହାସିକ ମେରୀଙ୍କୁ ଭଲ ଏବଂ କିଛି ଖରାପ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରନ୍ତି। ତେବେ, ଗତ କିଛି ବର୍ଷରେ ଐତିହାସିକମାନେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛନ୍ତି ଯେ ରାଜକୀୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ ଭୁଲ ଅଟେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ହୋଇଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଷଡଯନ୍ତ୍ରର ଏକ ଅଂଶ।

PunjabKesari

ରାଣୀ ମେରୀ ଆଣ୍ଟୋଏନେଟ୍ ତାଙ୍କର ଅଳଙ୍କାର, ଗ୍ଲାମରସ୍ ଷ୍ଟାଇଲ୍ ଏବଂ ଅନନ୍ୟ ଫ୍ୟାଶନ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବେଶ୍ ଜଣାଶୁଣା। ନିକଟରେ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ହୀରା ବ୍ରେସଲେଟ୍ ସ୍ୱିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ନିଲାମ କରାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ କ୍ରେତା ୮.୧୮ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଣୀଙ୍କ ଅଳଙ୍କାର ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ମୂଲ୍ୟ ଅଟେ। ଭାରତୀୟ ଟଙ୍କା ଅନୁଯାୟୀ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୬୦,୯୧,୭୬,୮୭୦.୦୦ ଟଙ୍କା।

PunjabKesari

ମାର୍ଶଲ ଟ୍ରେଜଜିନି / ଏପି ନିଲାମ ପୂର୍ବରୁ ଆକଳନ କରିଥିଲେ ଯେ ହୀରା ବ୍ରେସଲେଟ୍ ୧.୧୦ ମିଲିୟନରୁ ୨.୧୯ ମିଲିୟନ ଡ଼ଲାରରେ ବିକ୍ରି ହୋଇପାରେ । କିନ୍ତୁ, ଏହା ସେ ଆଶା କରିଥିବା ଠାରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା। କ୍ରେତା ଟେଲିଫୋନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଟେଣ୍ଡର କରୁଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇ ପାରି ନଥିଲା।

PunjabKesari

ଆଣ୍ଟୋଏନେଟଙ୍କ ଏହି ବ୍ରେସଲେଟରେ ସମୁଦାୟ ୧୧୨ ହୀରା ଲାଗିଛି ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକର ଓଜନ ୯୭ ଗ୍ରାମ ରହିଛି। ଏଥିରେ ରୂପା ଏବଂ ସୁନା ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ରାଣୀଙ୍କ ଏହି ବ୍ରେସଲେଟ୍ ୨୦୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ପୁରୁଣା। ଆଣ୍ଟୋଏନେଟଙ୍କ ଅଳଙ୍କାର ବହୁତ ମୂଲ୍ୟବାନ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାଣୀଙ୍କ ହୀରା ଏବଂ ମୋତି ହାର ୩୬ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାରରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts