Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଧନୀଙ୍କ ପୋଷା ଜୀବ ବି ଭାଗ୍ୟବାନ: ଦିଲ୍ଲୀରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିବେ, ମାଲିକ ଦେବେ ୯.୬ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

5/06/2020 at 8:14 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୫।୬: କରୋନା ଲକଡାଉନ୍‌ ଯୋଗୁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲୋକେ ଫଶି ରହିଥିଲେ। ତେବେ ବସ୍, ରେଳ  ଓ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ସ୍ୱଭାବିକ ହେବା ପରେ ଲୋକେ ନିଜନିଜ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏପରି ଅନେକ ଲୋକେ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପାଳିତ ପଶୁଙ୍କୁ ଛାଡି ଆସିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ମୁମ୍ବାଇର ଜନୈକା ମହିଳା ଦିଲ୍ଲୀରେ ଛାଡି ଆସିଥିବା ତାଙ୍କ ପୋଷା ପ୍ରାଣୀକୁ ଆଣିବା ଲାଗି ୯.୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଏକ ୬ସିଟର ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଜେଟ୍ ବୁକ୍ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ମୁମ୍ବାଇର ସାଇବର ସିକ୍ୟୁରିଟି ରିସର୍ଚ୍ଚର ଦୀପିକା ସିଂହ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ପୋଷା ଜୀବଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଆଣିବା ଲାଗି ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ବୁକ୍ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ତାଙ୍କର ଅନେକ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଏଥିଲାଗି ମନା କରିଦେଇଥିବା ବେଳେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪ ଜଣ ସେମାନଙ୍କ ପାଳିତ ପଷୁଙ୍କ ସହ ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା ଲାଗି ସହମତି ଦେଇଛନ୍ତି। ୬ସିଟର ବିମାନରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ପୋଷାଜୀବ ଆଣିବା ଲାଗି ଜଣ ପିଛା ୧ଲକ୍ଷ ୬୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ପଡୁଛି। ଯଦି ଆଉ ୨ ଜଣ ନ ମିଳନ୍ତି ତଥାପି ୪ ଜଣଙ୍କ ସହ ବିମାନ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଉଡିବ ବୋଲି ଦୀପିକା କହିଛନ୍ତି। ଏହି ବିମାନରେ ୬ ଜଣ  ସେମାନଙ୍କସହ ନିଜ କୁକୁର, ବିଲେଇ ଓ ପଞ୍ଜୁରିରେ ରଖି ପକ୍ଷୀ ଆଣିପାରିବେ।

ଯଦି ଆଉ ୨ ଜଣ ମିଳିଯାଆନ୍ତି ତେବେ ବିମାନ ଭଡା ବାବଦ ଖର୍ଚ୍ଚ ହ୍ରାସ ହୋଇପାରନ୍ତାବୋଲି ଦୀପିକା କହିଛନ୍ତି। ଯଦି ନ ମିଳନ୍ତି ତେବେ ଅଧିକ ବ୍ୟୟ ପଡୁ ପଛେ ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ଜୁନ ଦ୍ୱିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ମୁମ୍ବାଇ ପହଞ୍ଚିବା କିନ୍ତୁ ନିଶ୍ଚିତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ବିମାନ ଯାତ୍ରାବେଳେ ମଧ୍ୟ କୋଭିଡ-୧୯ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରାଯିବ। ଏଥିରେ ଯାତ୍ରୀ ଓ ସେମାନଙ୍କ ପୋଷା ଜୀବଙ୍କ ଶରୀରର ତାପମାତ୍ରା ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ ବୋଲି ଏକ୍ରେସନ ଏଭିଏସନ ମାଲିକ ରାହୁଲ ମୁଛାଲ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts