Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ବଳଦ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ, ବଜ୍ରାଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ରାଇଦାସଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ ସବନମ୍‌ ଶିରିନ୍‌ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ , କୋଭିଡ୍‌ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଏମସ୍‌ରେ ହେଉଥିଲେ ଚିକିତ୍ସିତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବାପଘର ଲୋକ ଆଣିଲେ ବଧୂ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ, ଶ୍ବଶୁରଘର କହୁଛନ୍ତି ପଡିଗଲେ ବାଥରୁମ୍‌ରେ
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯୭୯୩ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୧୦ ବର୍ଷର ଶିଶୁର ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା…
  • ||
  • ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଡି : ୫ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୮ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୨୧୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଦୁଇଟି ସିଟ୍‌ରେ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପୁଷ୍ପମ ପ୍ରିୟା, କହିଲେ- ଇଭିଏମ ହ୍ୟାକ୍ ହୋଇଛି

10/11/2020 at 4:30 PM

ପାଟନା ୧୦।୧୧: ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଭୋଟ୍ ଗଣତି ଜାରି ରହିଛି। ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଅନୁଯାୟୀ ଏନଡିଏ ପୁଣି ଥରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତା ସହ ସରକାର ଗଢୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ହେଲେ ନିଜକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରି ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନରେ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ପୁଷ୍ପମ ପ୍ରିୟା ଚୌଧୁରୀଙ୍କୁ ଜୋରଦାର ଝଟକା ଲାଗିଛି। ସେ ଲଢିଥିବା ଦୁଇଟି ଆସନରେ ବହୁ ପଛରେ ରହିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ସେ ଟ୍ଵିଟ୍ କରି ଇଭିଏମ୍ ହ୍ୟାକ୍‌ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଟ୍ରେଣ୍ଡରେ ପଛୁଆ ରହିବା ପରେ ପ୍ଲୁରାଲ୍ସ ପାର୍ଟିର ସଭାପତି ପୁଷ୍ପମ ପ୍ରିୟା ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଅନେକ ଟ୍ଵିଟ୍ କରି ବିହାର ନିର୍ବାଚନରେ ଇଭିଏମ ହ୍ୟାକ୍ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ଲୁରାଲ୍ସ ପାର୍ଟିର ଭୋଟ୍ ଏନଡିଏକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ସେ ଆଉ ଏକ ଟ୍ଵିଟ୍‌ରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି, ବୁଥ୍ ଆଧାରରେ ପ୍ଲୁରାଲ୍ସ ପାର୍ଟିର ଭୋଟ୍ ଚୋରି କରାଯାଇଛି।

ପୁଷ୍ପମ ପ୍ରିୟା ଚୌଧୁରୀ ବାଙ୍କିପୁର ସିଟ୍‌ରେ ବହୁ ପଛରେ ପଡିଛନ୍ତି ଏବଂ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଅପରାହ୍ନ ୧ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କୁ କେବଳ ୭୫୧ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ମିଳିଛି। ବାଙ୍କିପୁର ଅସାନରେ ବିଜେପିର ନୀତିନ ନବିନ ଆଗରେ ରହିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥି ଲଭ ସିହ୍ନା ଦ୍ଵିତୀୟରେ ରହିଛନ୍ତି।

ପୁଷ୍ପମ ପ୍ରିୟା ବାଙ୍କିପୁରା ବ୍ୟତୀତ ମଧୁବନୀ ଜିଲ୍ଲାର ବିସ୍‌ଫି ଆସନରୁ ମଧ୍ୟ ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନରେ ଅଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ତାଙ୍କୁ ଏହି ଆସନରୁ ଅପରାହ୍ନ ୧ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା କେବଳ ୩୩୩ ଭୋଟ୍ ମିଳିଛି। ସବୁଠୁ ରୋଚକ କଥା ପୁଷ୍ପମଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ନୋଟାକୁ ତିନି ଗୁଣ ଅଧିକ ଭୋଟ୍ ମିଳିଛି। ଏଠାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହରିଭୂଷଣ ଠାକୁର ୩୧ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ୍ ସହିତ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଦ୍ଵିତୀୟରେ ଥିବା ଆରଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଫୈୟାଜ ଅହମ୍ମଦ ଦ୍ଵିତୀୟରେ ଅଛନ୍ତି।

   Related Posts