Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ଆଇସକ୍ରିମ୍ କାଠିରେ ମା’ ଦୁର୍ଗା, ଗଣେଶ ଓ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପ୍ରତିମା ତିଆରି କରି ଏସିଆ ବୁକ୍ ଅଫ୍ ରେକର୍ଡ଼ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ପୁରୀ ଯୁବକ

24/10/2020 at 7:09 PM

ପୁରୀ ୨୪/୧୦ : ନିଆରା କଳାକୃତି ପାଇଁ ପୁରୀର ଦୁଇ ଛାତ୍ର ଏବେ ଖୁବ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚା ସାଉଣ୍ଟିଛନ୍ତି। ଆଇସକ୍ରିମ୍‌ କାଠିରେ ମା’ ଦୁର୍ଗା, ଗଣେଶ ଓ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପ୍ରତିମା ତିଆରି କରି ଏସିଆ ବୁକ୍‌ ଅଫ୍‌ ରେକର୍ଡ଼ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ସିଦ୍ଧମହାବୀର କୁମୁଟିପାଟଣା ଅଂଚଳର ବିଶ୍ବଜିତ୍‌ ନାୟକ। ସେହିଭଳି ପୁରୀ କୁମ୍ଭାରପଡ଼ା ଅଂଚଳର ଶାଶ୍ବତ ସାହୁ ଦିଆସିଲ କାଠିରେ ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପ୍ରତିମା ତିଆରି କରିଛନ୍ତି।

ନିଆରା କଳାକୃତି ପାଇଁ ଏସିଆବୁକ୍‌ ଅଫ୍‌ ରେକର୍ଡ଼ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ପୁରୀ ସିଦ୍ଧମହାବୀ କୁମୁଟିପାଟଣା ଅଂଚଳର ବିଶ୍ବଜିତ୍‌ ନାୟକ। ୫ହଜାର ୫୭୫ଖଣ୍ଡ ଆଇସକ୍ରିମ୍‌ କାଠିରେ ବିଶ୍ବଜିତ୍‌  ତିଆରି କରିଥିବା ଗଜାନନଙ୍କ ପ୍ରତିମା ଜୁରି ମେମ୍ବରଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲା। କେବଳ ଏହି ଗୋଟିଏ ପ୍ରତିମା କାହିଁକି ଆଇସକ୍ରିମ୍‌ କାଠିରେ ମା‘ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ପ୍ରତିମା, ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପ୍ରତିମା ତିଆରି କରି ଖୁବ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚା ସାଉଣ୍ଟିଛନ୍ତି ଯୁବ ପ୍ରତିଭା ବିଶ୍ବଜିତ୍‌।

ବିଶ୍ବଜିତ୍‌ଙ୍କ ଭଳି ପୁରୀ କୁମ୍ଭାରପଡ଼ା ଅଂଚଳର ଆଉ ଜଣେ ଯୁବ ପ୍ରତିଭା ହେଲେ ଶାଶ୍ବତ୍‌ ସାହୁ। ଯିଏ ଦିଆସିଲ୍‌ କାଠିରେ ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ସୁନ୍ଦର ପ୍ରତିମା ତିଆରି କରି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ୧୭ଇଞ୍ଚ୍‌ ଉଚ୍ଚ, ୧୫ଇଞ୍ଚ ଲମ୍ବର ଏହି କଳାକୃତିକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଶାଶ୍ବତଙ୍କୁ ୨୧ଦିନ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା। ଶହ ଶହ ଡିଆସିଲ୍‌ କାଠିକୁ ଅଠାରେ ଯୋଡ଼ି ସେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଏଭଳି ପ୍ରତିମା ତିଆରି କରିଛନ୍ତି। ଆଉ ତାଙ୍କର ଏହି କଳାକୃତି ଇଣ୍ଡିଆ ବୁକ୍‌ ଅଫ୍‌ ରେକର୍ଡ଼ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି।

କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଘରେ ବସି ନିଜର ଅନ୍ତର୍ନିହିତ ପ୍ରତିଭାକୁ ଏଭଳି କଳାକୃତି ମାଧ୍ୟମରେ ପରିପ୍ରକାଶ କରିଥିବା ଏହି ଦୁଇ ଯୁବ କଳାକାର ତାଙ୍କ ଭଳି ଯୁବକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ନିଶ୍ଚୟ।

   Related Posts