Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାରର ନବକଳେବର ଘୋଷଣା ପରେ ଏହାକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି ପୁରୀ ବାସିନ୍ଦା , ହାଇଟେକ ଶ୍ମଶାନ ପାଇଁ ହେଲା ଦାବୀ

2/11/2019 at 5:41 PM

ପୁରୀ୨|୧୧: ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାରର ନବକଳେବର ଘୋଷଣା ପରେ ଏହାକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି ପୁରୀ ବାସିନ୍ଦା । ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାରର ସଂପ୍ରସାରଣ ସହ ଏହାକୁ ଅବରୋଧ ମୁକ୍ତ କରିବା ଓ ଏହାକୁ ଏକ ହାଇଟେକ୍ ଶ୍ମଶାନରେ ପରିଣତ କରିବାକୁ ଲୋକେ ଦାବି ଉଠାଇଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାରର ବିକାଶରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବା ସହ ବିଜୁ ବାବୁଙ୍କ ସମାଧିକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ଘୋଷଣାକୁ ସାଧାରଣରେ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି ।….

ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାରର ହେବ ନବକଳେବର ।ଏଥିପାଇଁ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାରର ସଂପ୍ରସାରଣ ଆବଶ୍ୟକ ରହିଛି । ତେଣୁ ବିଜୁବାବୁଙ୍କ ସମାଧିକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ବିନିମୟରେ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାରରେ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ । ଏଠାରେ ଉନ୍ନତମାନର ଶୌଚାଳୟ, ପ୍ରତିକ୍ଷାଘର , ପାର୍କିଂ, ସିସିଟିଭି ଲାଗିବା ସହ, ଅସ୍ଥି ରଖିବା ସ୍ଥାନ ଆଦି ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିବ ।  ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାର ମହାପ୍ରସ୍ଥାନମ୍ ଢାଞ୍ଚାରେ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାର ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି । ବିଜୁବାବୁଙ୍କ ଭଳି ଜାତୀୟସ୍ତରର ନେତାଙ୍କ ସମାଧିକୁ ଏକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ପାର୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ତରରେ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଛି।

ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ବ୍ୟବହାରରେ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାରକୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଥିବାରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସାଧାରଣରେ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି ।

ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାରର ୧୬ ଏକର ୪ଶହ ଡେସିମିଲ୍ ଯାଗାରୁ ସବୁ ଜବରଦଖଲ ଥିବାବେଳେ ମାତ୍ର ୪୬୪ ଡେସିମିଲ୍ ସ୍ଥାନ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାର ପାଇଁ ରହିଛି । ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାର ଜମିରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାହିଁକି ଜବର ଦଖଲ ଉଚ୍ଚେଦ ହୋଇନାହିଁ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ଯାହାର ଜବାବରେ ବିଜେଡି କହିଛି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜ୍ୟର ସ୍ବାର୍ଥପାଇଁ ସବୁ ବେଳେ ଚେଷ୍ଟିତ । ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାରରୁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ସରକାର ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଛନ୍ତି ।ଏହା ଖୁବ୍‌ ଶିଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ ।

ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗଦ୍ବାର ସାଢେ ଚାରିକୋଟି ଓଡିଆଙ୍କ ସହ ହିନ୍ଦୁ ମାନଙ୍କର ଆସ୍ଥା ଓ ବିଶ୍ବାସର ପ୍ରତୀକ। ଡେରିରେ ହେଲେ ବି ସରକାର ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିବାରୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଉଛି । ତେବେ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ସଫଳ ରୂପାୟନ ଉପରେ ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କ ରହିଛି ନଜର ।

   Related Posts