Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦାନ ଦକ୍ଷିଣା ବନ୍ଦ ପାଇଁ ପରିବାର ପ୍ରତିପୋଷଣ ହୋଇପାରୁନାହିଁ : ଇଛା ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କଲେ ସେବାୟତ ନରସିଂହ ପୂଜାପଣ୍ଡା

31/10/2018 at 12:53 PM

ପୁରୀ ୩୧/୧୦ : ପରିବାର ପ୍ରତିପୋଷଣରେ ଅସୁବିଧା ହେଉଥିବାରୁ ଇଛା ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କଲେ ପୁରୀର ସେବାୟତ | ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ସେବକ ନରସିଂହ ପୂଜପଣ୍ଡା ଏହି ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି | ପୁରୀର ସେବାୟତମାନେ ପରିବାର ପ୍ରତିପୋଷଣ ପାଇଁ ମନ୍ଦିରର ଦାନ ଦକ୍ଷିଣ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି | ସେହିଭଳି ମନ୍ଦିରର ଦାନ ଦକ୍ଷିଣାରେ ନରସିଂହ ପୂଜାପଣ୍ଡା ତାଙ୍କ ପରିବାର ଚଳାଇ ଆସୁଥିଲେ | ତେବେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ସଂସ୍କାର ଆଣିବା ଓ ନୀତି ଶୃଂଖିଲିତ କରିବା ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିକଟରେ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ | ଏହି ନିର୍ଦେଶରେ ୧୨ଟି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଥିଲା | ଏହି ୧୨ଟି ପ୍ରସଙ୍ଗ ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତରେ ସେବାୟତମାନେ ଦାନ ଦକ୍ଷିଣା ନେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କଟକଣା ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି କଟକଣାକୁ କଡାକଡି ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି | ଫଳରେ ନରସିଂହ ପୂଜାପଣ୍ଡାଙ୍କ କୌଳିକ ରୋଜଗାର ପନ୍ଥା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି | ଯାହାଫଳରେ ପରିବାର ପ୍ରତିପୋଷଣ କରିବାରେ ସେ ଅକ୍ଷମ ହେଉଛନ୍ତି | ଏହା ଦର୍ଶାଇ ସେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଇଚ୍ଛାମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ସଂସ୍କାର ଆଣିବା ପାଇଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଆମିକସ କ୍ୟୁରି ଗୋପାଳ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି | ୧୨ ଦଫା ସଂସ୍କାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସଠିକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି କି ନାହିଁ ତାହା ସେ ତଦାରଖ କରୁଛନ୍ତି | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଧ୍ୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଇନରେ ସଂଶୋଧନ ଏବଂ ସେବାୟତଙ୍କ ସତ୍ଵ ଲିପିରେ ପରିବର୍ତନ ପ୍ରସଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ରହିଛି | ଦାନ ଦକ୍ଷିଣା ସମେତ ଉପରୋକ୍ତ ଦୁଇଟି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ମଧ୍ୟ ସେବାୟତମାନେ ବିରୋଧ କରି ଆସୁଛନ୍ତି |

   Related Posts