Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୁକୁର ଆକ୍ରମଣରେ ହରିଣ ଗୁରୁତର, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଗାଁ ଲୋକେ…
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଘର ବାହାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଉଲଂଘନ କରି ଗାଁରେ ଚାଲିଥିଲା ବାହାଘର ଭୋଜିଭାତ, ବନ୍ଦ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଚୋରି କରୁଥିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟ, ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଧରାପଡିଲା ଚୋର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୧ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୬୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୧ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୧,୮୦୭ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କମିଲା ତାତି : ଆଜି ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ବଜ୍ରପାତ ସହ କୁଆପଥର ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ରାଜ୍ୟରେ ସାପ୍ତାହିକ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍, ଜରୁରୀ ସେବାକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ସବୁ ବନ୍ଦ
  • ||

ପୋଲିସ ପଞ୍ଛାରେ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ

9/08/2018 at 12:02 PM

ପୁରୀ ୯/୮ : ପୁରୀ ପୋଲିସ ପଞ୍ଛାରେ ୧୦ ଜଣ ଅନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଧରାପଡିଛି । ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଝାଡ଼ଖଣ୍ତ ବିଷ୍ଣୁପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୋକାନ ସଟର ତାଡ଼ି ପ୍ରାୟ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ମୋବାଇଲ୍ ଓ ଲ୍ୟାପଟପ ଚୋରି କରି ପୁରୀରେ ଆସି ଆତ୍ମଗୋପନ କରିଥିଲେ। ଝାଡ଼ଖଣ୍ତ ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ଥାନା ପୋଲିସ ବେଳାଭୂମି ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ହୋଟେଲରେ ଚଢ଼ଉ କରି ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଏମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୩୦ ଟି ଦାମୀ ମୋବାଇଲ୍ ସହ କଟର୍ ମେସିନ୍ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ତେବେ ଲୁଟର କରିବା ସମୟର ସମସ୍ତ ପ୍ରମାଣ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହୋଇଛି।
ଚଦର ଟାଣି ସଟର କାଟୁଥିଲେ। ଦୋକାନ ଭିତରେ ପଶି କଳାକନା ବୁଲାଉଥିଲେ। ଗତକାଲି ରାତିରେ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ଥାନା ପୋଲିସ ବେଳାଭୂମି ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ହୋଟେଲରେ ଚଢ଼ଉ କରି ୧୦ ଜଣ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ଏମାନଙ୍କୁ ପାଖରୁ ୧୦ ଟି ଦାମୀ ମୋବାଇଲ ସହ କଟର ମେସିନ୍ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ପୋଲିସର କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ସାରା ଭାରତରେ ବୁଲି ବୁଲି ଚୋରି କରିଥାନ୍ତି। ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ତ ବିଷ୍ଣୁପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଦୋକାନରେ ସଟର ତାଡ଼ି ୩୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଦାମୀ ମୋବଇଲ ସହ ଲ୍ୟାପଟପ ଚୋରି କରି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଝାଡ଼ଖଣ୍ତ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଛାନଭିନ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ତେବେ ଗତ ୬ ତାରିଖରେ ଏହି ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ପୁରୀ ଆସି ସମୁଦ୍ରକୂଳ ସ୍ଥିତ ଏକ ହୋଟେଲରେ ଆତ୍ମଗୋପନ କରିଥିଲେ। ବିଷ୍ଣୁପୁର ଥାନା ଓ ସାଇବର ସେଲର ପୋଲିସ ପୁରୀରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ଥାନା ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥଲେ ଅପରେସନ। ଜଣେ ଲୁଟେରା ପାଣି ଆଣିବା ପାଇଁ ବାହାରକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଏମାନଙ୍କୁ କାବୁ କରିନେଇଥିଲା ପୋଲିସ। ୧୦ ଜଣଙ୍କୁ ଧରିବାରେ ପୋଲିସ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଜଣେ ଲୁଟେରା ଚକମା ଦେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛି।
ସେହିପରି ଏହି ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ କେବଳ ସଟର ତାଡ଼ି ଚୋରି କରୁଥିବାର ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ପୋଲିସ। ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ପରେ କେଉଁ କେଉଁ ଯାଗାରୁ ଏମାନେ ଚୋରି କରୁଥିଲେ ତାହା ତଦନ୍ତ ପରେ ଜଣା ପଡ଼ିବ ବୋଲି କହିଛି ଝାଡ଼ଖଣ୍ତ ପୋଲିସ। ତେବେ ଏମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ୩୦ ଟି ଦାମୀ ମୋବାଇଲ ସହିତ କଟର ମେସିନ ଜବତ ହୋଇଛି। ଭୋର ୨ ଟାରୁ ୫ ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏମାନେ କଟର ମେସିନ ସାହାଯ୍ୟରେ ସଟର ତାଡ଼ି ଚୋରି କରି ଟ୍ରେନରେ ଫେରାର ହୋଇଯାଉଥିଲେ। ଯାହା ଫଳରେ ପୋଲିସ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଏମାନଙ୍କ ପତ୍ତା ପାଉନଥିଲା। ସେହିପରି ଏମାନଙ୍କ ଚୋରି କରିବା ଶୈଳୀ ମଧ୍ୟ ସଂପୁର୍ଣ୍ଣ ଭିର୍ଣ୍ଣ। ୨ ଜଣ ଲୁଟେରା ଏକ ଚଦର ଧରି ଟାର୍ଗେଟରେ ଥିବା ଦୋକାନ ସମ୍ମୁଖରେ ଛିଡ଼ା ହେବାପରେ ଅନ୍ୟମାନେ ଚଦର ପଚପଟେ ରହି କଟର ମେସିନରେ ସଟର କାଟିବା ସହ ଦୋକାନ ଭିତରେ ପଶି କଳାକନା ବୁଲାଇ ଦିଅନ୍ତି। ଯାହାର ପ୍ରମାଣ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହୋଇଛି।
ତେବେ ଏହି ଅନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ୩ ଦିନ ପୁରୀରେ ରହିବା ପରେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଦୋକାନକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଉଚିତ୍ ସମୟରେ ପୁରୀ ପୋଲିସ ଏମାନଙ୍କୁ କାବୁ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି।

   Related Posts