Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାନପୁର : ଘରେ କେହି ନଥିବା ବେଳେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲା ପ୍ରେମିକ, କୁରାଢୀରେ ହାଣି ଉଭୟଙ୍କୁ ମାରିଦେଲେ କଂସେଇ ବାପା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଖେରି : ଭଣଜା ହାତ ରନ୍ଧା ଚିକେନ୍ ତରକାରୀ ପସନ୍ଦ ଆସିଲାନି ମାମୁଁକୁ, ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା ଭଣଜା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବିବାହ ଆୟୋଜନ କଲେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ହେବ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ, ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଲେ ମିଳିବନି ଅନୁମତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମାଲାୟାଲମ୍‌ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ପିସି ଜର୍ଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ପୋଲିସ ଚାକିରୀରୁ ଅବସର ନେବାପରେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପାଦ ଥାପିଥିଲେ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : କେଇ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ମା’-ଝିଅ : କରୋନା ଭୟରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ସାହି-ପଡିଶା, ପ୍ରଶାସନର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ହେଲା ଶବ ସତ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଚିଠି, ଓଡିଶାରେ ଅତିରିକ୍ତ ୧୯ଟି ପିଏସଏ ମେଡିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ
  • ||
  • ଶାହାଜାହାନପୁର : ମାତ୍ର ୧୭ ମିନିଟ୍‌ରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେଲା ବିବାହ, ଯୌତୁକରେ ବର ନେଲେ କେବଳ ଏହି ଜିନିଷ
  • ||
  • ଜେଲରେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଓ୍ୱାର, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ କଲେ କଏଦୀ, ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ରାସ୍ତା ପାର ହେବାବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଇକ୍, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଟାଟା ଏସିଇକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ, ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର
  • ||

ଝଲସିବ ପୁରୀ ମୂଷାନଇ ପାର୍ଶ୍ୱ

2/06/2018 at 2:34 PM

ପୁରୀ ସହରର ପ୍ରବେଶପଥ ଅଠରନଳା ନିକଟରେ ଥିବା ମୂଷାନଇର ପୁର୍ନରୁଦ୍ଧାର ଏବଂ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଳମ୍ୱରେ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଡ଼୍ରେନେଜ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ, ପିଡ଼ି ଡ଼ିଆରଡ଼ିଏ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି। ନର୍ଦ୍ଦମା ଜଳ ଏବଂ ଜବରଦଖଲ ମୂଷାନଇର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ହଜାଇ ଦେଇଥିଲା। ଶେଷରେ ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଗତକାଲି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।
ନଦୀର ଦୁଇପାର୍ଶ୍ୱରେ ସୁରକ୍ଷା ପାଚେରୀ, ବସିବା ନିମନ୍ତେ ଚୌକି ଏବଂ ପାର୍କ କରାଯିବ। ନଦରୀ ୨୭୦୦ ମିଟର ଜଳାଶୟରେ ସର୍ବଦା ପାଣି ରହିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରାଯିବ। ନଦୀର ଦୁଇ ମୁଣ୍ତରେ ଦୁଇଟି ସ୍ଲୁଇସ୍ ଗେଟ୍ ଓ ଲ୍ୟାଣ୍ତସ୍କେପ୍ କରାଯିବ। ସହଯରେ ନଦୀ ପାଣି ଯେପରି ମଙ୍ଗଳା ନଦୀରେ ମିଶିବ ତାର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ। ୧୩ ଟି ସ୍ଥାନରେ ନର୍ଦ୍ଦମା ପାଣି ମୂଷାନଇରେ ପଶି ଏହାକୁ ପ୍ରଦୁଷିତ କରୁଥିବାରୁ ନଦୀ କଡ଼େ କଡ଼େ ସ୍ୱରେଜ୍ ପାଇପ୍ ଲାଇନ୍ ବିଛାଯାଇ ନର୍ଦ୍ଦମା ପାଣି ମଙ୍ଗଳାଘାଟରେ ଥିବା ଟ୍ରିଟମେଣ୍ଟ ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ ନିଆଯିବ।

Leave a Reply

   Related Posts