Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • କଟକ : ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଆସି କଟକ ଷ୍ଟେସନରେ ଯବାନ ନିଖୋଜ, ସ୍ବିଚ୍ ଅଫ୍ ଆସୁଛି ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଝାରସୁଗୁଡା କୋଲାବିରା ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଭାଙ୍ଗିଲେ ଘର ପାଚେରୀ
  • ||

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଛପନଭୋଗର ପ୍ରଶଂସା କଲେ ବିଗ୍‌ବସ୍‌ ହାଉସର ସଦସ୍ୟ

5/01/2020 at 10:43 AM

ମୁମ୍ବାଇ୫|୧: ବହୁ ପ୍ରତିକ୍ଷୀତ ରିୟାଲିଟି ଶୋ’ ବିଗ୍‌ବସ୍‌ ସିଜିନ୍‌ ୧୩ରେ ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ନୂଆ ଜିନିଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ସିଜିନ୍‌ ୧୩ ର ଅନ୍ତିମ ସମୟ ପାଖେଇ ଆସିଲାଣି। ଘରେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଝଗଡା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। କଲର୍ସ ଚ୍ୟାନାଲରେ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଥିବା ବିଗ୍‌ବସ୍‌ର ଟିଆରପି ସବୁବେଳେ ଅଧିକ ରହେ। ଦର୍ଶକ ଏହି ଶୋ’ ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।

 ପ୍ରତ୍ୟେକ ସିଜିନ୍‌କୁ ଲୋକେ ଏନ୍‌ଜଏ କରନ୍ତି। କାରଣ ବିଗ୍‌ବସ୍‌ ଘରେ ଅନେକ ଚମତ୍କାର ଘଟଣା ଘଟେ। ତେବେ ଏହି ଶୋ’ର ଲୋକପ୍ରିୟତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶୋ’ର ଟାଇମ୍‌ ଏକ୍ସଟେଣ୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଶୋ’ର ସୀମା ପାଖାପାଖି ୪୦ ଦିନ ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ସାଧାରଣତଃ ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ବିଗ୍‌ବସ୍‌ ସରିଯାଏ କିନ୍ତୁ ଏଥର ଫେବୃଆରି ମାସରେ ସରିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।

ନିକଟରେ ବିଗ୍‌ବସ୍‌ ଘରେ ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଛପନଭୋଗ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଥିଲା। ଏହାର ଭିଡିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମଗ୍ର ଓଡ଼ିଶାରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ବିଗ୍‌ବସ୍‌ ହାଉସ୍‌ ଭିତରେ, ଛପନଭୋଗ କ’ଣ ଓ ଏହା କେମିତି ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏନେଇ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଆଲୋଚନା କରୁଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ସେଫାଲି ଜରିୱାଲା, ଆରତି ସିଂହ, ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ସୁକ୍ଳା ଏବଂ ପାରସ ଛାବ୍ରା ଗୋଟେ ଏପିସୋଡ୍‌ରେ ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବିଷୟରେ କଥା ହେଉଥିଲେ। ଠିକ୍‌ ସେହି ସମୟରେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ସୁକ୍ଳା ଛପନଭୋଗର ସ୍ୱାଦକୁ ନେଇ ବେଶ୍‌ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଆରତି ସିଂହ ଛପନ ଭୋଗର ଅର୍ଥ ପଚାରିଥିଲେ। ସେଫାଳି ଜରିୱାଲା ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ ଯେ,ଏହା ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ୫୬ଟି ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ ।

ପାରସ ଛାବ୍ରା ମଧ୍ୟ ଛପନଭୋଗ କିଭଳି ପ୍ରସ୍ତୁତି ହୁଏ ସେ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ ହାଣ୍ଡି ଉପରେ ହାଣ୍ଡି ରଖାଯାଇ ଗୋଟିଏ ଚୁଲିରେ ଏହା ହୋଇଥାଏ। ଏହିଭଳି ଗୋଟିଏ ନିଆଁରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥାଏ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଛପନଭୋଗ। ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଆଲୋଚନା ଏବେ ସାରା ଓଡିଶାରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ପୁରୀର ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ପ୍ରସାଦକୁ କେବେ ଭୁଲି ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ।

 

   Related Posts