Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁର୍କୀରେ ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ ପରେ ସୁନାମି: ପ୍ରକୃତି ରଚିଲା ତାଣ୍ଡବଲୀଳା, ୬ ମୃତ, ୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଛପନଭୋଗର ପ୍ରଶଂସା କଲେ ବିଗ୍‌ବସ୍‌ ହାଉସର ସଦସ୍ୟ

5/01/2020 at 10:43 AM

ମୁମ୍ବାଇ୫|୧: ବହୁ ପ୍ରତିକ୍ଷୀତ ରିୟାଲିଟି ଶୋ’ ବିଗ୍‌ବସ୍‌ ସିଜିନ୍‌ ୧୩ରେ ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ନୂଆ ଜିନିଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ସିଜିନ୍‌ ୧୩ ର ଅନ୍ତିମ ସମୟ ପାଖେଇ ଆସିଲାଣି। ଘରେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଝଗଡା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। କଲର୍ସ ଚ୍ୟାନାଲରେ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଥିବା ବିଗ୍‌ବସ୍‌ର ଟିଆରପି ସବୁବେଳେ ଅଧିକ ରହେ। ଦର୍ଶକ ଏହି ଶୋ’ ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।

 ପ୍ରତ୍ୟେକ ସିଜିନ୍‌କୁ ଲୋକେ ଏନ୍‌ଜଏ କରନ୍ତି। କାରଣ ବିଗ୍‌ବସ୍‌ ଘରେ ଅନେକ ଚମତ୍କାର ଘଟଣା ଘଟେ। ତେବେ ଏହି ଶୋ’ର ଲୋକପ୍ରିୟତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶୋ’ର ଟାଇମ୍‌ ଏକ୍ସଟେଣ୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଶୋ’ର ସୀମା ପାଖାପାଖି ୪୦ ଦିନ ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ସାଧାରଣତଃ ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ବିଗ୍‌ବସ୍‌ ସରିଯାଏ କିନ୍ତୁ ଏଥର ଫେବୃଆରି ମାସରେ ସରିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।

ନିକଟରେ ବିଗ୍‌ବସ୍‌ ଘରେ ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଛପନଭୋଗ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଥିଲା। ଏହାର ଭିଡିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମଗ୍ର ଓଡ଼ିଶାରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ବିଗ୍‌ବସ୍‌ ହାଉସ୍‌ ଭିତରେ, ଛପନଭୋଗ କ’ଣ ଓ ଏହା କେମିତି ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏନେଇ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଆଲୋଚନା କରୁଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ସେଫାଲି ଜରିୱାଲା, ଆରତି ସିଂହ, ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ସୁକ୍ଳା ଏବଂ ପାରସ ଛାବ୍ରା ଗୋଟେ ଏପିସୋଡ୍‌ରେ ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବିଷୟରେ କଥା ହେଉଥିଲେ। ଠିକ୍‌ ସେହି ସମୟରେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ସୁକ୍ଳା ଛପନଭୋଗର ସ୍ୱାଦକୁ ନେଇ ବେଶ୍‌ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଆରତି ସିଂହ ଛପନ ଭୋଗର ଅର୍ଥ ପଚାରିଥିଲେ। ସେଫାଳି ଜରିୱାଲା ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ ଯେ,ଏହା ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ୫୬ଟି ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ ।

ପାରସ ଛାବ୍ରା ମଧ୍ୟ ଛପନଭୋଗ କିଭଳି ପ୍ରସ୍ତୁତି ହୁଏ ସେ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ ହାଣ୍ଡି ଉପରେ ହାଣ୍ଡି ରଖାଯାଇ ଗୋଟିଏ ଚୁଲିରେ ଏହା ହୋଇଥାଏ। ଏହିଭଳି ଗୋଟିଏ ନିଆଁରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥାଏ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଛପନଭୋଗ। ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଆଲୋଚନା ଏବେ ସାରା ଓଡିଶାରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ପୁରୀର ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ପ୍ରସାଦକୁ କେବେ ଭୁଲି ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ।

 

   Related Posts