Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଚାରିପାଖରୁ ୭୫ ମିଟର ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି -ଲାଗିଲା ଲଟ୍କା

26/09/2019 at 5:37 PM

ପୁରୀ ୨୬।୦୯ – ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଚାରିପାଖରୁ ୭୫ ମିଟର ପରିଧି ଭିତରେ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ପୂର୍ବରୁ ସର୍ବେକ୍ଷଣ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ଏହାକୁ ନେଇ  ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ତତ୍ପରତା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ପୁରୀ ପାଇଁ ନବନିଯୁକ୍ତ ୫ ଜଣ ଆଇଏଏସ ଏବଂ ୫ଜଣ ଓଏଏସଙ୍କୁ ନେଇ ୫ ଟି ଟିମ୍ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲାପାଳ। ନବକୃଷ୍ଣ ଚୌଧୁରୀ ଫର ଡ଼େଭଲପମେଣ୍ଟ ଷ୍ଟଡିଜ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ସର୍ବେକ୍ଷଣ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଭୂମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ସୂଚୀ ମଧ୍ୟ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଏପଟେ ପ୍ରଶାସନର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ସେପଟେ ବିସ୍ଥାପିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଲୋକେ କିନ୍ତୁ ଏହି ସର୍ବେକ୍ଷଣ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଦୃଢ଼ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।…. 

ବାହାରିଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି । ଲାଗିଲା ଲଟ୍‌କା । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଚାରିପାଖରେ ୭୫ମିଟର ପରିଧି ଭିତରେ ଥିବା ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ପୂର୍ବରୁ ସର୍ବେକ୍ଷଣ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଏଥି ସହ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଭୂମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ନେଇ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବରଣୀ ରହିଥିବା ଲଟକା ମଧ୍ୟ ଲଗାଯାଇଛି । ଏବେ ସର୍ବେକ୍ଷଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ ପସ୍ତୁତ କରିଛି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ସର୍ବେକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟ ତଦାରଖ ପାଇଁ ୫ଟି ଟିମ୍ ଗଠନ କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ନବନିଯୁକ୍ତ ୫ ଆଇଏଏସ ଏବଂ ୫ ଓଏଏସ ଅଛନ୍ତି । ନବକୃଷ୍ଣ ଚୌଧୁରୀ ଫର ଡେଭେଲପ୍ମେଣ୍ଟ ଷ୍ଟଡିଜ ତରଫରୁ ଘର ଘର ବୁଲି ଏହି ସର୍ବେକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ । ଏଥି ସହ ଏନେଇ ଜନଶୁଣାଣୀ ମଧ୍ୟ କରାଯିବ ବୋଲି ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବଲଓ୍ୱନ୍ତ ସିଂ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । 

ଏହି ସର୍ବେକ୍ଷଣରେ ସମୁଦାୟ ଅଧିଗ୍ରହଣ ହେବାକୁ ଥିବା ୧୫.୧୯୧ ଏକର ଜମିକୁ ସାମିଲ କରାଯିବ। ରାସ୍ତା ଓ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୫ଟି ସାହି ଯେମିତିକି ଚୁଡ଼ଙ୍ଗ ସାହି, ବାସେଳୀ ସାହି, ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକା ସାହି, କାଳିକା ଦେବୀ ସାହି, ଦୋଳମଣ୍ଡପ ସାହିର ୧୨.୫୪୪ ଏକର ଘରୋଇ ଜମିର ସର୍ବେକ୍ଷଣ ହେବ । ଏପଟେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଭୂମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ନେଇ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବରଣୀ ଲଟକା ମାଧ୍ୟମରେ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ଭିତରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ତେବେ ପ୍ରଶାସନର ଏହି ସର୍ବେକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସେମାନେ ବିରୋଧ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ସର୍ବେକ୍ଷଣ ସମୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନଙ୍କ ସହ ସାମୁହିକ ଆଲୋଚନା, ଜନ ଶୁଣାଣୀ କରାଯିବ । ଏକ ମାସ ଭିତରେ ସର୍ବେକ୍ଷଣ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ ନେଇ ଚୁଡ଼ାନ୍ତ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ବୋଲି  ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।  

   Related Posts