Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଭାରତର ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଫଳରେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି ସହିଦ ଜବାନଙ୍କ ପରିବାର

2/10/2018 at 3:26 PM

ପଞ୍ଜାବ ୨|୧୦:  ପାକିସ୍ତାନର ବର୍ବରତାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି ଭାରତ । ଭାରତୀୟ ସେନାର ସ୍ପେଶାଲ ଫୋର୍ସ ଏବଂ ସୀମା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କମାଣ୍ଡୋ ପୁଣି ଥରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ପଶି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରି ୧୫ଜଣ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୈନ୍ୟଙ୍କୁ ନିହତ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତର ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କୁ ନେଇ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଜବାନମାନଙ୍କ ପରିବାର ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଭାରତ ଏମିତି ମଝିରେ ମଝିରେ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିବା ଉଚିତ୍ ।

ପଞ୍ଚାବ ତରନତାରନ ଜିଲ୍ଲାର ବେଇପୁଇ ଗାଁର ଭାରତୀୟ ସେନାର ସହିଦ ଜବାନ ପରମଜିତ ସିଂହଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପରମଜିତ କୌର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସହ ଏପରି ବର୍ବରକାଣ୍ଡ କରିଥିଲା । ଭାରତର ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ ଏବେ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଖୁସି ମିଳିଲା । ୨୦୧୭ ମସିହା ମେ ୧ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହକର୍ମୀ ଜବାନମାନଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଏଭଳି ବର୍ବରତା ସହ ମାରିଦେଇଥିଲେ । ପରମଜିତଙ୍କ ଝିଅ ସିମରନଦୀପ କୌର, ଖୁସଦୀପ କୌର ଏବଂ ପୁଅ ସାହିଲଦୀପ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ପାର୍ଥିବ ଶରୀର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ମୁଣ୍ଡ ନଥିଲା । ସେହିଦିନଠାରୁ ଆମେ ବହୁତ ଦୁଃଖି ଥିଲୁ । ଏହା ଭାବୁଥିଲୁ ଯେ ସହିଦମାନଙ୍କର ପ୍ରତିଶୋଧ କେବେ ନିଆଯିବ । ଏବେ ସହିଦମାନଙ୍କର ପ୍ରତିଶୋଧ ନିଆଯାଇଥିବାରୁ ଆମେ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛୁ ।

ସେହିଭଳି ଭୁଲର ଗାଁର କାର୍ଗିଲ ସହିଦ ବଲଦେବ ସିଂହଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବଲଜିତ କୌର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ କେବେ ପୋଡିଶୀ ହେବା ସତ୍ତ୍ବେ ବନ୍ଧୁତ୍ବର ହାତ ବଢାଇନାହିଁ । ପ୍ରତିଦିନ ସୀମାରେ ଜବାନମାନେ ସହିଦ ହେଉଛନ୍ତି । ଜବାନମାନେ ଦେଶ ପାଇଁ ବଳିଦାନ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନଠାରୁ ଏଭଳି ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ଜରୁରୀ ଥିଲା । ମଲମୋହରୀର କାର୍ଗିଲ ସହିଦ ବଲବିନ୍ଦର ସିଂହଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବଲଜିତ କୌର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ମାଟିରେ ଯାଇ ଭାରତୀୟ ସେନା ଯେଉଁଭଳିଭାବେ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି ତାହା ଜରୁରୀ ଥିଲା । ଏହାଦ୍ବାରା ଭାରତୀୟ ସେନା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାରଲୋକଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସ ବଢିଛି ।

   Related Posts