Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ଭାରତର ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଫଳରେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି ସହିଦ ଜବାନଙ୍କ ପରିବାର

2/10/2018 at 3:26 PM

ପଞ୍ଜାବ ୨|୧୦:  ପାକିସ୍ତାନର ବର୍ବରତାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି ଭାରତ । ଭାରତୀୟ ସେନାର ସ୍ପେଶାଲ ଫୋର୍ସ ଏବଂ ସୀମା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କମାଣ୍ଡୋ ପୁଣି ଥରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ପଶି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରି ୧୫ଜଣ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୈନ୍ୟଙ୍କୁ ନିହତ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତର ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କୁ ନେଇ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଜବାନମାନଙ୍କ ପରିବାର ଖୁସି ଅଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଭାରତ ଏମିତି ମଝିରେ ମଝିରେ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିବା ଉଚିତ୍ ।

ପଞ୍ଚାବ ତରନତାରନ ଜିଲ୍ଲାର ବେଇପୁଇ ଗାଁର ଭାରତୀୟ ସେନାର ସହିଦ ଜବାନ ପରମଜିତ ସିଂହଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପରମଜିତ କୌର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସହ ଏପରି ବର୍ବରକାଣ୍ଡ କରିଥିଲା । ଭାରତର ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ ଏବେ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଖୁସି ମିଳିଲା । ୨୦୧୭ ମସିହା ମେ ୧ତାରିଖରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହକର୍ମୀ ଜବାନମାନଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଏଭଳି ବର୍ବରତା ସହ ମାରିଦେଇଥିଲେ । ପରମଜିତଙ୍କ ଝିଅ ସିମରନଦୀପ କୌର, ଖୁସଦୀପ କୌର ଏବଂ ପୁଅ ସାହିଲଦୀପ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ପାର୍ଥିବ ଶରୀର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ମୁଣ୍ଡ ନଥିଲା । ସେହିଦିନଠାରୁ ଆମେ ବହୁତ ଦୁଃଖି ଥିଲୁ । ଏହା ଭାବୁଥିଲୁ ଯେ ସହିଦମାନଙ୍କର ପ୍ରତିଶୋଧ କେବେ ନିଆଯିବ । ଏବେ ସହିଦମାନଙ୍କର ପ୍ରତିଶୋଧ ନିଆଯାଇଥିବାରୁ ଆମେ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛୁ ।

ସେହିଭଳି ଭୁଲର ଗାଁର କାର୍ଗିଲ ସହିଦ ବଲଦେବ ସିଂହଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବଲଜିତ କୌର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ କେବେ ପୋଡିଶୀ ହେବା ସତ୍ତ୍ବେ ବନ୍ଧୁତ୍ବର ହାତ ବଢାଇନାହିଁ । ପ୍ରତିଦିନ ସୀମାରେ ଜବାନମାନେ ସହିଦ ହେଉଛନ୍ତି । ଜବାନମାନେ ଦେଶ ପାଇଁ ବଳିଦାନ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନଠାରୁ ଏଭଳି ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ଜରୁରୀ ଥିଲା । ମଲମୋହରୀର କାର୍ଗିଲ ସହିଦ ବଲବିନ୍ଦର ସିଂହଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବଲଜିତ କୌର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ମାଟିରେ ଯାଇ ଭାରତୀୟ ସେନା ଯେଉଁଭଳିଭାବେ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି ତାହା ଜରୁରୀ ଥିଲା । ଏହାଦ୍ବାରା ଭାରତୀୟ ସେନା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାରଲୋକଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସ ବଢିଛି ।

   Related Posts