Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସିରିଆ ଡ୍ରୋନ୍ ଆଟାକ୍‌: ଅଲକାଏଦାର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅବଦୁଲ ହମିଦ ଅଲ-ମାତାର ମୃତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲିରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ଫସଲ
  • ||
  • ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ହତ୍ୟା ମାମଲା : ସାଉଥ୍‌ ସିଟି ବାର୍‌ ମାଲିକ ଓ ପରିଚାଳନା କରୁଥିବା ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ଜେଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଉଛନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦୀ : ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ୨୬ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ପଠାଗଲା ଆଗ୍ରା
  • ||
  • କମୁଛି ପାରଦ, ଆଗକୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ଅସଲ ଲଢେଇ ଆରମ୍ଭ, ସୁପର ୧୨ର ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବନାମ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା
  • ||

ଥାନାରେ ଏକ କାର୍ଟୁନରେ ୧୭ ବର୍ଷ ହେଲା ବନ୍ଦ ହୋଇ ରହିଥିଲା କିଶୋରଙ୍କ କଙ୍କାଳ : ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିବା ପାଇଁ ଭୁଲି ଯାଇଥିଲେ ଥାନାକର୍ମୀ

6/06/2019 at 2:56 PM

ପୁନେ ୬/୬ : କୋଥରୁଡ ଥାନାରେ ୧୭ ବର୍ଷ ହେଲା ଏକ କାର୍ଟୁନରେ ବନ୍ଦ ହୋଇରହିଥିବା ଏକ ମାନବ କଙ୍କାଳକୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯାଇଛି । ଥାନାର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲୁଥିବାବେଳେ ଏକ ଶବ ଷ୍ଟୋର ରୁମରେ ବନ୍ଦ ଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଥିଲା । ଶବ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପରିବାରଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପୁନେରେ ରହୁଥିବା ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ନିଖିଳ ରଣପିସେଙ୍କୁ ୨୦୦୨ ମସିହାରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ଶବ ଏମଆଇଟି କଲେଜ ପଛପଟ ପାହାଡରେ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲା । ହତ୍ୟା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ୨ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଲା । ୨୦୦୪ ମସିହାରେ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଥିଲା ।

ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ନିଖିଲଙ୍କ ହତ୍ୟା ତାଙ୍କର ଦୁଇଜଣ ବନ୍ଧୁ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଚୋରି ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟିବା ବିବାଦକୁ ନେଇ ହତ୍ୟା ହୋଇଥିଲା । ଚୋରି ନିଖିଲଙ୍କ ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିର୍ଦୋଷ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ନିଖିଲଙ୍କ ମୃତଦେହ ଥାନାରେ ଏକ କାର୍ଟୁନରେ ବନ୍ଦ କରି ରଖାଯାଇଥିଲା । ପୋଲିସ ନିଖିଲଙ୍କ ପରିବାରକୁ ତାଙ୍କ ଶବ ନେଇଯିବା ପାଇଁ କହିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଶବ ନେବା ପାଇଁ କେହି ଆସିନଥିଲେ । କିଛି ଦିନ ପରେ ନିଖିଳଙ୍କ ପରିବାର ପୁନେ ଛାଡି ପଳାଇଥିଲେ ।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ ଆୟୁକ୍ତ ଥାନାର ନବନୀକରଣ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଷ୍ଟୋର ସଫା କଲାବେଳେ ନିଖିଲଙ୍କ କଙ୍କାଳ ମିଳିଥିଲା । ପୋଲିସ ଥାନାର ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡ ଚେକ୍ କରିବା ପରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଯେ, କଙ୍କାଳ ନିଖିଲଙ୍କର ଏବଂ ଏହା ୧୭ ବର୍ଷ ହେଲା କାର୍ଟୁନରେ ବନ୍ଦ ହୋଇ ରହିଛି । ପୁଣିଥରେ ନିଖିଲଙ୍କ ପରିବାର ସମ୍ପର୍କରେ ଖୋଳତାଡ଼ କରି ତାଙ୍କୁ ସମ୍ପର୍କ କରି କଙ୍କାଳ ନେଇଯିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ନିଖିଲଙ୍କ ବାପା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଥିବା କହି ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ନିଜେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିପାରିବ ବୋଲି ନିଖିଲଙ୍କ ବାପା ପୋଲିସକୁ କହିଥିଲେ । ପରିବାରର ଅନୁମତି ସହ ୧୭ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା କଙ୍କାଳ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts