Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ଥାନାରେ ଏକ କାର୍ଟୁନରେ ୧୭ ବର୍ଷ ହେଲା ବନ୍ଦ ହୋଇ ରହିଥିଲା କିଶୋରଙ୍କ କଙ୍କାଳ : ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିବା ପାଇଁ ଭୁଲି ଯାଇଥିଲେ ଥାନାକର୍ମୀ

6/06/2019 at 2:56 PM

ପୁନେ ୬/୬ : କୋଥରୁଡ ଥାନାରେ ୧୭ ବର୍ଷ ହେଲା ଏକ କାର୍ଟୁନରେ ବନ୍ଦ ହୋଇରହିଥିବା ଏକ ମାନବ କଙ୍କାଳକୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯାଇଛି । ଥାନାର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲୁଥିବାବେଳେ ଏକ ଶବ ଷ୍ଟୋର ରୁମରେ ବନ୍ଦ ଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଥିଲା । ଶବ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପରିବାରଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପୁନେରେ ରହୁଥିବା ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ନିଖିଳ ରଣପିସେଙ୍କୁ ୨୦୦୨ ମସିହାରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ଶବ ଏମଆଇଟି କଲେଜ ପଛପଟ ପାହାଡରେ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲା । ହତ୍ୟା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ୨ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଲା । ୨୦୦୪ ମସିହାରେ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଥିଲା ।

ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ନିଖିଲଙ୍କ ହତ୍ୟା ତାଙ୍କର ଦୁଇଜଣ ବନ୍ଧୁ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଚୋରି ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟିବା ବିବାଦକୁ ନେଇ ହତ୍ୟା ହୋଇଥିଲା । ଚୋରି ନିଖିଲଙ୍କ ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିର୍ଦୋଷ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ନିଖିଲଙ୍କ ମୃତଦେହ ଥାନାରେ ଏକ କାର୍ଟୁନରେ ବନ୍ଦ କରି ରଖାଯାଇଥିଲା । ପୋଲିସ ନିଖିଲଙ୍କ ପରିବାରକୁ ତାଙ୍କ ଶବ ନେଇଯିବା ପାଇଁ କହିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଶବ ନେବା ପାଇଁ କେହି ଆସିନଥିଲେ । କିଛି ଦିନ ପରେ ନିଖିଳଙ୍କ ପରିବାର ପୁନେ ଛାଡି ପଳାଇଥିଲେ ।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ ଆୟୁକ୍ତ ଥାନାର ନବନୀକରଣ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଷ୍ଟୋର ସଫା କଲାବେଳେ ନିଖିଲଙ୍କ କଙ୍କାଳ ମିଳିଥିଲା । ପୋଲିସ ଥାନାର ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡ ଚେକ୍ କରିବା ପରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ଯେ, କଙ୍କାଳ ନିଖିଲଙ୍କର ଏବଂ ଏହା ୧୭ ବର୍ଷ ହେଲା କାର୍ଟୁନରେ ବନ୍ଦ ହୋଇ ରହିଛି । ପୁଣିଥରେ ନିଖିଲଙ୍କ ପରିବାର ସମ୍ପର୍କରେ ଖୋଳତାଡ଼ କରି ତାଙ୍କୁ ସମ୍ପର୍କ କରି କଙ୍କାଳ ନେଇଯିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ନିଖିଲଙ୍କ ବାପା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଥିବା କହି ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ନିଜେ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିପାରିବ ବୋଲି ନିଖିଲଙ୍କ ବାପା ପୋଲିସକୁ କହିଥିଲେ । ପରିବାରର ଅନୁମତି ସହ ୧୭ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା କଙ୍କାଳ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts