Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୪ ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସଙ୍କୁ ପ୍ରମୋସନ, ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପାହ୍ୟାକୁ ପଦୋନ୍ନତି
  • ||
  • କୋଟିଆରେ ହେବ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ, ୧୩ଟି ବୁଥରେ ମତଦାନ
  • ||

ସମଗ୍ର ପୁଣେ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ ଘୋଷିତ, ୭ ଦିନିଆ ସଟ୍ ଡାଉନ୍‌ରେ ଟ୍ୱିନ୍ ସିଟି

20/04/2020 at 3:15 PM

ପୁଣେ : ଯୌଥ ମହାନଗରୀୟ ଅଞ୍ଚଳ ପୁଣେ ଓ ପିମ୍ପରି ଛିଞ୍ଚିୱାଡକୁ ରବିବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରରୁ ଏପ୍ରିଲ ୨୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭ ଦିନିଆ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ମାତ୍ରାଧିକ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ମେଟ୍ରୋ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ସାଢେ ୭ ନିୟୁତ ଜନସଂଖ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଦୁଇ ମେଟ୍ରୋ ସହର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି।

ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ-୧୯କୁ ନେଇ ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଜିତ ପାୱାର ପୁଣେ ମଣ୍ଡଳ ଆୟୁକ୍ତଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବା ପରେ ଲକଡାଉନ୍‌ ନିୟମକୁ ଅଧିକ କଡାକଡି କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ସେହି ଅନୁସାରେ ପୁଣେ ଓ ପିମ୍ପରି ଚିଞ୍ଚୱାଡରେ ୭ ଦିନିଆ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଜାରି ହୋଇଛି।

ଗତକାଲି ମଧ୍ୟରାତ୍ରରେ ମେଟ୍ରୋ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଯୌଥ ସହରାଞ୍ଚଳକୁ କଣ୍ଟୈନମେଣ୍ଟ ଘୋଷଣା କରିବା ସହ ସମସ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ଓ ପ୍ରସ୍ଥାନ ମାର୍ଗ ସିଲ କରିଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ରବିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୫୫୨ଟି ନୂଆ କରୋନା ପଜେଟିଭ କେସ୍ ମିଳିଛି। ଫଳରେ ରାଜ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪ହଜାର ୨୦୦ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ପୁଣେରେ ପରିସ୍ଥିତି ବିଗିଡିବାକୁ ଯାଉଥିବାରୁ କଡକଟକଣା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ସଟ୍ ଡାଉନ୍‌ରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଘରୁ ପଦାକୁ ବାହାରିବାକୁ ମନା କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ନିତ୍ୟାନ୍ତ ଅତ୍ୟାବଶକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ହୋମ ଡେଲିଭରୀରେ ଘରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।

ସେହିପରି ସଟଡାଉନ୍‌ କାଳରେ କଣ୍ଟୈନମେଣ୍ଟ ଘୋଷିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ବାଣିଜ୍ୟ କାରବାର ଅବଧି ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ଅଣ୍ଡା, ମାଛ, ପରିବା ଓ ଦୁଗ୍ଧ କାରବାର ସକାଳ ୭ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୨ଟା ମଧ୍ୟରେ ହେବ। ଔଷଧ ଓ ଅନ୍ୟ ତେଜରାତି ଦୋକାନ ନିୟମିତ ସମୟ ଖୋଲା ରହିବେ। ସେହିପରି  ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ସମୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିରେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୨ଟା ସୁଦ୍ଧା ବ୍ୟାଙ୍କମାନଙ୍କୁ କାରବାର ଶେଷ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।  

   Related Posts