Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମ୍‌ସି କମିଶନର, ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧରୀଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସଞ୍ଜୟ ସିଂହଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ଡେଲାଙ୍ଗ : କଣାସ ଗାଁ ସମତେ ବଜାରକୁ ୭ଦିନ ଯାଏଁ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ ଘୋଷଣା, ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧିକୁ ଦେଖି ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲ୍‌ରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ରକ୍ତମୁଖା ଲାଲ୍‌ବାହିନୀ, ଯବାନଙ୍କୁ ଘରୁ ଟେକି ନେଇ ଗଳାକାଟି କଲେ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୨୩୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନ ଅଜିତଙ୍କ ଝିଅଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ : କହିଲେ ତୁମ ସ୍ବପ୍ନ ଆମେ ପୂରଣ କରିବୁ

19/02/2019 at 5:41 PM

କାନପୁର ୧୯/୨: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ସହିଦ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନ ଅଜିତଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ କଂଗ୍ରେସର ମହାସଚିବ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଫୋନରେ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଦୁଃଖଦ ମୂହୁର୍ତ୍ତରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ସାନ୍ତ୍ବନା ଦେବାକୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଯଥାସମ୍ଭବ ସାହାଯ୍ୟର ଆଶ୍ବାସନା ଦେଇଥିଲେ।

ସହୀଦ ଅଜିତଙ୍କ ଝିଅ ଈଶାଙ୍କ ସହ ଫୋନରେ କଥା ହୋଇ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ସେ କ’ଣ ହେବାକୁ ଚାହାନ୍ତି? ଡାକ୍ତର ହେବାର ଇଚ୍ଛା ଥିବାର ଜାଣି ପ୍ରିୟଙ୍କା କହିଥିଲେ ଯେ ‘‘ତୁମେ ମନ ଲଗାଇ ପାଠ ପଢ଼,ଆମେ ତୁମ ସ୍ବପ୍ନ ପୂରଣ କରିବୁ’’।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ଅନ୍ନୁ ଟଣ୍ଡନଙ୍କୁ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଫୋନ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ସହିଦ ଅଜିତଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ଅନ୍ନୁ ଟଣ୍ଡନ ରାତି ପାଖାପାଖି ସାଢ଼େ ନଅଟାବେଳେ ସହିଦଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ ଅଜିତଙ୍କ ପିତା ପ୍ୟାରେ ଲାଲ ଏବଂ ଝିଅ ଈଶାଙ୍କ ସହ କଥା କରାଇଥିଲେ।

ସହିଦଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାବେଳେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ନିଜର ସମବେଦନା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଏହି ଶୋକାକୁଳ ପରିସ୍ଥିତିରେ କଂଗ୍ରେସ୍ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ରହିଛି। ଆପଣଙ୍କ ପୁଅ ଦେଶ ପାଇଁ ନିଜ ପ୍ରାଣର ବଳିଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବଳିଦାନ ସବୁଦିନ ମନେ ରହିବ।

   Related Posts