Tuesday, March 19, 2019

News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଟିକେଟ୍ ଅଫରକୁ ସହିଦ ମନୋଜ ବେହେରାଙ୍କ ପରିବାରର ପ୍ରତ୍ୟାଖାନ, ସହିଦ ପ୍ରସନ୍ନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସିଧା ସିଧା କହିଲେ ନା ରାଜନୀତିରେ ରୁଚି ଅଛି ନା ଧୈର୍ଯ୍ୟ

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୨|୩: ଓଡିଆ ସହିଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ରାଜନୀତିକୁ ଟାଣିଛନ୍ତି ତିନିଦଳ। ଟିକେଟର ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଅନୁକମ୍ପାର ଭୋଟ ହାତେଇବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଉଦ୍ୟମ। ଏନେଇ ଦୁଇ ପରିବାରକୁ ଆସୁଛି ଅଫର। ସହିଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ଜୋର। ସହିଦ ମନୋଜ ବେହେରା ଓ ପ୍ରସନ୍ନ ସାହୁଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେବାକୁ ସବୁ ଦଳ ଆଗ୍ରହୀ ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ପରିବାର କଣ କହୁଛନ୍ତି ଚାଲନ୍ତୁ ଦେଖିବା। ରାଜନୀତି ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇପାରନ୍ତି ସହିଦଙ୍କ ପତ୍ନୀ । ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ସହିଦ ମନୋଜ ବେହେରାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭି ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିବା ଚର୍ଚା ଚାଲିଛି । ଏଥିପାଇଁ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ଭିତରେ ଟଣାଓଟରା ଲାଗିଥିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ବି ପଛରେ ପଡ଼ିନି।

ଟିକେଟ୍ ଅଫରକୁ ସହିଦ ମନୋଜ ବେହେରାଙ୍କ ପରିବାରର ପ୍ରତ୍ୟାଖାନ । ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ନଥିବା କହି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ ଟାଣିଛନ୍ତି । ନିଆଳି ସଂରକ୍ଷିତ ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ସହିଦ ମନୋଜଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଇଲିଲତା ବେହେରାଙ୍କୁ ବିଜେଡି, ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସରୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିଥିଲା । ଏକଥା ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ସହିଦ ମନୋଜଙ୍କ ମା’କିନ୍ତୁପୁଅର ମୃତ୍ୟୁରେ ପରିବାରର ଅନ୍ତର କାନ୍ଦୁଥିବାବେଳେ ଏ ପ୍ରସ୍ତାବ କେବେଳ ପ୍ରହସନ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଆମ ବୋହୂ ରାଜନୀତି କରିବନି ବୋଲି ଇଲିଲତାଙ୍କ ଶାଶୂ,  ଶ୍ବଶୁର ଶୁଣାଇଦେଇଛନ୍ତି ।

ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସହିଦ୍ ଜଗତସିଂହପୁରର ପ୍ରସନ୍ନ ସାହୁଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟନୀତିକୁ ଟାଣିବାର ପ୍ରୟାସ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ରାଜନୀତିକୁ ଆଣିବାକୁ ତିନି ପ୍ରମୁଖ ଦଳ ପ୍ରୟାସ କରୁଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏଭଳି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ ଟାଣିଛନ୍ତି ସହିଦ ପ୍ରସନ୍ନଙ୍କ ପତ୍ନୀସିଧା ସିଧା କହିଛନ୍ତି ନା ରାଜନୀତିରେ ରୁଚି ଅଛି ନା ଧୈର୍ଯ୍ୟ । ସେ କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ପରିବାରର ଅନ୍ୟ କେହି ରାଜନୀତି କାଦୁଅରେ ପଶିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତିନି ବୋଲି ଶୁଣାଇଦେଇଛନ୍ତି ।

ସହିଦଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେଇ ଅନୁକମ୍ପା ଗୋଟାଇବାକୁ ଛକାପଞ୍ଛାରେ ମାତିଥିଲେ ତିନି ଦଳ । ଏହାକୁ ନେଇ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଦୁଇ ପରିବାରର ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବ୍ରେକ୍ ଲଗାଇଛି ।

1080 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର