Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ପୁଲବାମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା ପରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ସାଉଦି ଆରବର ବଡ ଝଟକା : ନିନ୍ଦନୀୟ କହିଲେ ସାଉଦିର ପ୍ରିନ୍ସ ମହମ୍ମଦ ବିନ ସଲମାନ

16/02/2019 at 11:29 AM

ଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୨ : କାଶ୍ମୀର ପୁଲବାମାରେ ଆଇଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପରେ ସ୍ତବ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି ପୁରା ଦେଶ | ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରଭାବ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପଡିଛି | ଭାରତର ସହ ସାଉଦି ଆରବର ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ଥିବା ଯୋଗୁଁ ସାଉଦି ଆରବ ପାକିସ୍ତାନକୁ ବଡ ଝଟକା ଦେଇଛି | ପାକିସ୍ତାନର ରାଜକୁମାର ପ୍ରିନ୍ସ ମହମ୍ମଦ ବିନ ସଲମାନ ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଅଶାନ୍ତ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି |

ମହମ୍ମଦ ବିନ ସଲମାନ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ଯିବାର ଥିଲା | କିନ୍ତୁ ସେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନ ଗଣମାଧ୍ୟମ କହୁଛି ଯେ, ମହମ୍ମଦ ବିନ ସଲମାନ ଗସ୍ତକୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି | ସେ ଆଜି ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥାନ୍ତେ | କିନ୍ତୁ ଆଜି ନଯାଇ ଆସନ୍ତାକାଲି ଯିବେ ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ କହିଛି | କିନ୍ତୁ ଏନେଇ ଅନ୍ୟ ସୂତ୍ରରୁ ମହମ୍ମଦ ବିନ ସଲମାନଙ୍କ ଗସ୍ତ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ମିଳିନାହିଁ | ସଡ ଆରବ ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ପ୍ରବଳ ନିନ୍ଦା କରିଛି | ଏହାଛଡା ସଡ ଆରବ ଭାରତ ସହ ଛିଡା ହୋଇଛି ବୋଲି କହିଛି |

ସାଉଦି ଆରବର ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ କହିଛି ଯେ, ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ପାକିସ୍ତାନର ବିସ୍ଫୋରଣ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିନ୍ଦନୀୟ | ଅପରପକ୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ପୁଲବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସି ସଫେଇ ଦେଇଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଆତଙ୍କବାଦ ସଂଗଠନ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପରେ ସାଉଦି ସରକାର ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି |

   Related Posts