Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫଟୋକୁ ଗୁଳି କରିଥିବା ପୂଜା ଶକୁନ ଏବଂ ସ୍ୱାମୀ ଅଶୋକ ପାଣ୍ଡେ ଗିରଫ

6/02/2019 at 4:49 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୬/୨ : ଜାତିର ପିତା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫଟୋକୁ ଗୁଳି କରିବା ଏବଂ ତାକୁ ପୋଡିବା ମାମଲାରେ ଅଖିଳ ଭାରତ ହିନ୍ଦୁ ମହାସଭାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଚିବ ପୂଜା ଶକୁନ ପାଣ୍ଡେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅଶୋକ ପାଣ୍ଡେଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି | ଉଭୟ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ନଏଡାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି |


ମଂଗକବାର ଦିନ ଅଦାଲତରେ ହାଜର ହେବାପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଓକିଲ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଦିନ ସମୟ ମାଗିଥିଲେ | ଏହାପରେ ଫେବୃଆରୀ ୮ ତାରିଖରେ ଉଭୟଙ୍କୁ ଅଦାଲତରେ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି | ପୋଲିସ ଉଭୟ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଫୋନ ଟ୍ରେସ କରୁଥିଲା | ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଉଭୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା |


ଜାନୁଆରୀ ୩୦ ତାରିଖ ଦିନ ଅଖିଳ ଭାରତ ହିନ୍ଦୁ ମହାସଭାର ନୌରଙ୍ଗାବାଦ ସ୍ଥିତ ବି.ଦାସ କମ୍ପାଉଣ୍ଡ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫଟୋକୁ ଗୁଳି ମାରିବା ଏବଂ ପୋଡିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଇଥିଲା | ଖବରପାଇ ପୋଲିସ ନିଜ ଆଡୁ ପୂଜା ଶକୁନ, ଅଶୋକ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ସମେତ ୧୧ ଜଣଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଥିଲା | ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ପୋଲିସ ୭ଜଣଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା | ପୂଜା ଶକୁନ ଏବଂ ଅଶୋକ ପାଣ୍ଡେ ଗତକାଲି ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି |


ପୂଜା ଶକୁନ ଏବଂ ଅଶୋକ ପାଣ୍ଡେ ଅଦାଲତରେ ଆତ୍ମା ସମର୍ପଣ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ | ଅଦାଲତ ଏମାନଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏମାନେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇନଥିଲେ | ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଉଭୟଙ୍କ ଲୋକେସନ ଚଣ୍ଡୀଗଡ଼ ଏବଂ ଅମ୍ବାଲାରେ ଥିବା ଦର୍ଶାଉଥିଲା | ପୋଲିସକୁ ଦେଖି ଏମାନେ ଚମ୍ପଟ ମାରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ କାବୁ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା |


ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଏମାନଙ୍କ ସହ ବୁଲାବୁଲି କରୁଥିବା ହିନ୍ଦୁ ମହାସଭାର ମହାନଗର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆଦର୍ଶ ପଣ୍ଡିତ କହିଥିଲେ ଯେ, ଉଭୟ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀ ରୁ ନୋଏଡା ଆସି ସେଠାରେ ଏକ ଘର ଭଡା ନେଇ ରହିବା ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଠିକ ସେତିକିବେଳେ ପୋଲିସ ଗାଡି ତାଙ୍କୁ ପାଖାପାଖି ୧୨ କି:ମି: ପିଛା କରିଥିଲା | ୧୨ କି:ମି: ପିଛା କରିବା ପରେ ଭିଡ ଭିତରେ ପୋଲିସ ଏମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା |

   Related Posts