Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭାଇ-ଭାଉଜଙ୍କୁ ହାଣି ଫିଙ୍ଗିଦେଲା ସାନ ଭାଇ, ୬୦କି.ମି. ଦୂରରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁରରେ କାର୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଚାଲିଗଲା ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ-ବାଂଲାଦେଶକୁ ମୁହାଁଇଲା ଭୀଷଣ ଅବପାତ, ୫ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ସେଣ୍ଟର ମଲ୍‌ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ମଲ୍‌ରେ ଥିଲେ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ଲୋକ
  • ||

ଏହି ରାଜ୍ୟର ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସ୍ଥାୟୀ ପକ୍କା ହେଲିପ୍ୟାଡ୍…

27/10/2019 at 12:28 PM

ପାଟନା୨୭|୧୦: ରାଜ୍ୟର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍ଥାୟୀ ପକ୍କା ହେଲପ୍ୟାଡ୍‌ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ। ଏ ସଂପର୍କରେ ଭବନ ନିର୍ମାଣ ବିଭାଗ (Building Construction Department)ର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଚଞ୍ଚଲ କୁମାର ସବୁ ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ  ଚିଠି ଲେଖି ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ହେଲିପ୍ୟାଡ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ ବୋଲି ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି। ଭିଭିଆଇପି ଓ ଭିଆଇପି ଜିଲ୍ଲା ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ଲାଗି ଖରବ ମିଳିଛି। ତେଣୁ କମ୍‌ ଦିନ ବ୍ୟବଧାନରେ ହେଲିପ୍ୟାଡ୍‌ କାମ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଏ ଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିହାର ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ନିଆଯାଇଛି।

ପୂର୍ବରୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ହେଲିପ୍ୟାଡ୍ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ କମ୍‌ ସମୟ ଲାଗୁଥିଲା। ଜିଲ୍ଲାରେ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଆସୁଥିବା ଅତିଥି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସାରି ଫେରିବା ପରେ ପୁଣି ହେଲିପ୍ୟାଡ୍‌କୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଉଥିଲା। ଯାହାଫଳରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଅଯଥାରେ ବ୍ୟୟ କରାଯାଉଥିଲା। ତେଣୁ ଏଥର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍ଥାୟୀ ହେଲିପ୍ୟାଡ୍ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଭବନ ନିର୍ମାଣ ବିଭାଗ ସଚିବ ଚିଠି ମାଧ୍ୟମରେ ସବୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ପକ୍କା ସ୍ଥାୟୀ ହେଲିପ୍ୟାଡ୍‌ ପାଇଁ ୧୦୦ ମିଟର ଲମ୍ବା ଓ ୧୦୦ ମିଟର ଓସାର ଜାଗା ଜିଲ୍ଲାରେ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ହେଲିପ୍ୟାଡ୍ ପାଇଁ ସୁବିଧା ସ୍ଥାନ ଆବଶ୍ୟକ ରହିଛି ଯେଉଁଠି କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେଉନଥିବ। ଏପରିକି ସ୍କୁଲ, କଲେଜ, ପୋଲିସ ଲାଇନ ଓ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଥିବା ସ୍ଥାନ ଅନୁକୂଳ ହେଲେ ସେହି ସ୍ଥାନରେ ହେଲିପ୍ୟାଡ୍‌ ନିର୍ମାଣ ହେବ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ସେଗୁଡିକୁ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରାଯିବ ବୋଲି ଭବନ ନିର୍ମାଣ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଚଞ୍ଚଲ କୁମାର କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts