Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ଫେଲ୍ ମାରିଲା ବ୍ୟାଟିଂ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ନିକଟରୁ ୩୧ ରନରେ ହାରିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଇଏ କିଭଳି ଅନଲକ ୧.୦ ! ପନିପରିବା ଦୋକାନ ୨ଟାରେ, କ୍ଷୀର ଦୋକାନ ୪ଟା ରେ ବନ୍ଦ : କିନ୍ତୁ ମଦ ଦୋକାନ ରାତି ୯ଟା ଯାଏଁ ଖୋଲା

6/06/2020 at 12:45 PM

ଗାଜିଆବାଦ ୦୬/୦୬ : କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲକ ଡାଉନ ଜାରି ରହିଛି | କିନ୍ତୁ ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲକ ଡାଉନରେ ଅନେକ ନିୟମ କୋହଳ କରାଯାଇଛି | କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହାକୁ ଅନଲକ ୧.୦ ନାଁ ଦେଇଛନ୍ତି | ଅନଲକ ୧.୦ ପାଇଁ ଗାଜିଆବାଦରେ ଗାଇଡଲାଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଅଲଗା ଅଲଗା ସମୟ ସୀମା ନିର୍ଣ୍ଣୟ ହୋଇଛି | ଏଠାରେ ଫଳ, ପନିପରିବା, କ୍ଷୀର ଦୋକାନ ଆଦି ସକାଳ ୬ଟା ରୁ ଦିନ ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋଲା ରହୁଛି | ଗ୍ରସରୀ ଦୋକାନ ସକାଳ ୬ଟା ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୪ଟା ଯାଏଁ ଖୋଲା ରଖିବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଜାରି କରାଯାଇଛି | ଏନେଇ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ ଅଜୟ ଶଙ୍କର ପାଣ୍ଡେସ ନିର୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି | ରାତି ୯ଟା ରୁ ସକାଳ ୫ଟା ଯାଏଁ ଏଠାରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି | ଏହି ସମୟରେ କାହାକୁ ମଧ୍ୟ ବାହାରକୁ ନ ବାହାରିବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି |

ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଆଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ, ଜରୁରୀ ସେବାରେ ନିୟୋଜିତ ଗାଡିକୁ ଯିବା ଆସିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି | ଏପଟେ ବିଡି ସିଗାରେଟ ଦୋକାନ ସନ୍ଧ୍ୟା ୪ଟା ଯାଏଁ ଖୋଲା ରଖିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିଛି | ସେପଟେ କିନ୍ତୁ ମଦ ଦୋକାନ ସକାଳ ୧୦ଟା ରୁ ରାତି ୯ଟା ଯାଏଁ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିଛି | ସହରୀ ଅଂଚଳରେ ଅନ୍ୟ ଦୋକାନମାନଙ୍କୁ ଦିନ ହିସାବରେ ଲେଫ୍ଟ ଓ ରାଇଟ ସିଫ୍ଟ ହିସାବରେ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିଛି | ଗ୍ରାମୀଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ସପ୍ତାହକୁ ୬ଦିନ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି |

କିନ୍ତୁ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଆଦେଶକୁ ନେଇ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ସହ ଦୋକାନୀ ମଧ୍ୟ ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହିର କରିଛନ୍ତି | କାରଣ ଅତି ଆବଶ୍ୟକ ଜିନିଷ, ଫଳ, ପନିପରିବା, ଗ୍ରସରୀ ଆଦି ପାଇଁ ଯେଉଁ ସମୟସୀମା ରହିଛି ତାହା ଉଭୟ ଜନତା ଓ ଦୋକାନୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅସାମାନ୍ୟ ସମୟ | ଏହି ସମୟ ଉଭୟ ସାଧାରଣ ଜନତା ଓ ଦୋକାନୀଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି | ତେଣୁ ଅନଲକ ୧.୦ ରେ ଯେଉଁ ସମୟସୀମା ରଖାଯାଇଛି ତାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣ ଜନତା ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି | ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବୁଝି ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ ନିଜ ଆଦେଶରେ କିଛି ସଂଶୋଧନ କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି | 

   Related Posts