Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚେତୁନାହାଁନ୍ତି ଅମାନିଆ : ବିଭିନ୍ନ ଆଳ କରି ବଜାରରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି, ଫାଇନ୍ ବି ଗଣୁଛନ୍ତି
  • ||
  • ‘ଟିକାରୁ ଜିଏସଟି ଛାଡ କର’ : କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ବାହାରିଲେ ୪ ଲକ୍ଷ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧୫ ମୃତ
  • ||
  • କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ମେଡିସିନ୍ ନେଇ ଜାରି ହେଲା ଏସଓପି : ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଯାଞ୍ଚ ହେବ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା
  • ||
  • ରାଜସ୍ଥାନରେ ୧୪ ଦିନିଆ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଲଗାଇଲେ ସରକାର, ୩୧ ଯାଏଁ ହୋଇପାରିବନି ବିବାହ
  • ||
  • ପଶୁପକ୍ଷୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି କରୋନା, ଆଗରୁ ଆହୁରି ହେବେ ସଂକ୍ରମିତ ! ଚିନ୍ତାରେ ସରକାର
  • ||
  • ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ପ୍ରତି ବିପଦ ବେଶୀ, ଦୈନିକ ୫୦୦ ଶିଶୁ ହେଉଛନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୧୪୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଗାଁ ନିକଟରେ ବୁଲୁଛି ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା, ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ୧୨ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୨,୨୩୮ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଓଡ଼ିଶା ଟେଲିଭିଜନ ଇତିହାସରେ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଜନମତ ସର୍ଭେ-ଭୋଟ୍‌ ଓଡ଼ିଶା

20/02/2019 at 5:37 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୦/୨ : ଭୋଟ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଭୋଟ୍‌ । ୧୯ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଭୋଟ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ମାଧ୍ୟମରେ ରାଜ୍ୟର ଭୋଟରଙ୍କ ମୁଡ୍‌ ଜାଣିବାକୁ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ସଭେନ୍‌ର ପ୍ରୟାସରେ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଛନ୍ତି ହଜାର ହଜାର ଜନତା । ଓଡ଼ିଶା ଟେଲିଭିଜନ ଇତିହାସରେ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଜନମତ ସର୍ଭେ । ୧୪୭ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ୨୦/୨୧/୨୨ ତିନି ଦିନ ଧରି ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ଜନମତ ସର୍ଭେ ଆଜି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ଭୋଟ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଭୋଟ୍‌ । ୧୯ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସାରା ଓଡ଼ିଶାରେ ଜନତାଙ୍କ ମୁଡ୍‌ କ’ଣ ରହିଛି ଯାଣିବାକୁ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ସେଭେନ୍‌ର ବଡ଼ ପ୍ରୟାସ  ଭୋଟ୍‌ ଓଡ଼ିଶା । ରାଜ୍ୟ ଟେଲିଭିଜନ ଇତିହାସରେ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଜନମତ  ସର୍ଭେ । ୧୪୭ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ । ୧୪୭ ରିପୋର୍ଟର ଟିମ୍‌ । ୨୦/୨୧/୨୨ ତିନି ଦିନ ଧରି ଜନମତ  ସଂଗ୍ରହ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଆଜି ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ୫୮ଟି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ହୋଇଛି ଭୋଟ୍‌ । ଏ ହେଉଛି ବ୍ରହ୍ମପୁରର ଦୃଶ୍ୟ। ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଭାବେ ଲାଇନରେ ଠିଆ ହୋଇ ଲୋକେ ଏହି ସର୍ଭେ ରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

ମାଲକାନଗିରିରୁ ମୟୂରଭଞ୍ଜ – ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରୁ ଯାଜପୁର ଯେଉଁଠି ଯେଉଁଠି ଭୋଟ ଓଡ଼ିଶା ସର୍ଭେ ପାଇଁ ଗାଡ଼ି ପହଞ୍ଚିଥିଲା ସେଠାରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ପ୍ରବଳ ଉତ୍ସାହ। ନିଜ ନିଜର ମତାମତ ଦେବା ସହିତ ଏମାନେ ସର୍ଭେ ପେପର ନେଇ ନିଜର ମତ ଲିଖିତ ଭାବେ ଦେଇଥିଲେ।

ଭୋଟ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ବାଲଟ୍‌ ପେପର ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜ ନିଜ ଅଂଚଳର ନେତାଙ୍କୁ ନେଇ ମତାମତ ରଖୁଛନ୍ତି ଭୋଟର । ପ୍ରାୟ ସବୁ ଅଂଚଳରେ ଶିକ୍ଷିତ, ସ୍ବଚ୍ଛ, ନିର୍ମଳ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରତି ହିଁ ଭୋଟରଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ।

ତେବେ  ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ କିଏ ରହିବ ଆଗରେ, କାହା ଭିତରେ ହେବ ଲଢ଼େଇ, କିଏ ହେବ ଜିତ୍‌ର ଦାବିଦାର ସେ ସବୁ କିଛି ଏହି ଭୋଟ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଜନମତ ସର୍ଭେରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ । ତେବେ ଆସନ୍ତା କାଲି ବାକି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଭିତରୁ ୫୨ଟିରେ ବୁଲିବ ଭୋଟ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ବାଲଟ୍‌ ବକ୍ସ । ଲୋକମାନେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ସେଭେନ୍‌ର ଏହି ଜନମତ ସର୍ଭେରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ।

   Related Posts