Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୭୩୩ ମୃତ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୧୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆରେ ମାତିଛନ୍ତି ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ଏକର ଏକର ଫସଲ
  • ||
  • ସିରିଜ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା, ପଛକୁ ପଛ ଧକ୍କା ହେଲେ ୮ ଗାଡ଼ି ; ୩ ମୃତ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସୋନପୁର ବନ୍ଦ ପାଳନ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଆସୁଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର କୋଇଲା ମନ୍ତ୍ରୀ, ଗସ୍ତ କରିବେ ପାରାଦୀପ ଓ ତାଲଚେର
  • ||

ଫେରିବ PUBG ! ଚୀନ ସହ ସମସ୍ତ ସମ୍ପର୍କ ତୁଟାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି କମ୍ପାନୀ

8/09/2020 at 2:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୦୯ : ଭାରତ ସରକାର ଗତ ସପ୍ତାହରେ ୧୧୮ ଚାଇନିଜ ଆପ୍ ବ୍ୟାନ୍ କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଥିଲେ | ଏହି ୧୧୮ ଆପ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ମୋବାଇଲ ଗେମ୍ ପବ୍‌ଜି (PUBG) ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲା | ପବ୍‌ଜି ବ୍ୟାନ୍ ପରେ ଗେମିଙ୍ଗ୍ କମ୍ୟୁନିଟି ଚିନ୍ତାରେ | କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ନେଇ ଏକ ଭଲ ଖବର ମଧ୍ୟ ଅଛି | ବ୍ଲୁହୋଲ୍ ଅନୁସାରେ ଅରିଜିନାଲ୍ ଇଂଟରନାଲ୍ ଗେମିଙ୍ଗ୍ ପବ୍‌ଜି କର୍ପୋରେସନ୍ ଅଫିସିଆଲ୍ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ୍ ଜାରି କରିଛି | ପବ୍‌ଜି କର୍ପୋରେସନ୍ ଅନୁସାରେ ସେ ପୁରା ସ୍ଥିତି ସହ ଅବଗତ ଏବଂ ପ୍ରତିବନ୍ଧ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ବିଚାର କରୁଛି |

ଭାରତରେ ପବ୍‌ଜି ମୋବାଇଲରେ ଟେନ୍‌ସେଣ୍ଟ୍ ଗେମ୍ (Tencent Games) ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ସମାପ୍ତ କରିଦିଆଯିବ | ଏହାର ସମସ୍ତ ପବ୍ଲିସିଙ୍ଗ ଦାୟିତ୍ୱ ପବ୍‌ଜି କର୍ପୋରେସନକୁ ମିଳିବ | ଏହାର ଅର୍ଥ ଅରିଜିନାଲ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ବେସ୍ଡ ଗେମିଙ୍ଗ କମ୍ପାନୀ ଏହାର ଦାୟିତ୍ୱ ନେବାକୁ ଯାଉଛି | ଯଦି ଏହା ହୁଏ ତାହେଲେ ଦେଶରେ ପବ୍‌ଜି ଉପରୁ ବ୍ୟାନ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇପାରେ | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତରେ ୧୧୮ ଚାଇନା ଆପ ବ୍ୟାନ ହେବାର ଦିନେ ପରେ ଟେନ୍‌ସେଣ୍ଟ୍ ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ମାମଲାରେ $34 ବିଲିୟନ କ୍ଷତି ହୋଇଥିଲା |

ପବ୍‌ଜି କର୍ପୋରେସନ ନିଜ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟରେ କହିଛି, ପବ୍‌ଜି କର୍ପୋରେସନ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଉପାୟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ରୂପେ ବୁଝିଛି ଏବଂ ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ କରୁଛି | କାରଣ ପ୍ଲେୟାର ଡାଟା ପ୍ରାଇଭେସି ଏବଂ ସିକ୍ୟୁରିଟି କମ୍ପାନୀ ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକତା ରହିଛି |

ସେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଏହିଭଳି କାମ କରିବାକୁ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ଯେପରିକି କୌଣସି ସମାଧାନର ବାଟ ବାହାର କରାଯାଇପାରିବ | ବର୍ତ୍ତମାନର ଘଟଣାକ୍ରମକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପବ୍‌ଜି ଜ୍ୱାର୍ପୋରେସନ ଭାରତରେ ଟେନ୍‌ସେଣ୍ଟ୍ ଗେମ୍ ପାଇଁ PUBG ମୋବାଇଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜିକୁ ଅଥରାଇଜ ନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି |

ପବ୍‌ଜି କର୍ପୋରେସନ ଦେଶର ସମସ୍ତ ପବ୍ଲିସିଙ୍ଗ ଦାୟିତ୍ୱ ନେବ | କମ୍ପାନୀ ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଭାରତ ପାଇଁ ନିଜର ପବ୍‌ଜି ଅନୁଭବ ପ୍ରଦାନ କରିବା ତରିକା ଖୋଜିବ | ଏହା ନିଜର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଗେମ ପ୍ଲେ ବାତାବରଣ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଏହିଭଳି କରିବାକୁ ପ୍ରତିବଦ୍ଧ | ପବ୍‌ଜି ମୋବାଇଲ ଗେମ PlayrUnknown’s Battlegrounds (PUBG) ର ମୋବାଇଲ ଭର୍ସନ | ଏହାକୁ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଗେମିଙ୍ଗ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ଡେଭେଲପ କରାଯାଇଛି |

   Related Posts