Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

PUBG ରିଟର୍ଣ୍ଣ ! ଦୀପାବଳିରେ ପୁଣି ଭାରତକୁ ଫେରିପାରେ ପବ୍‌ଜୀ ମୋବାଇଲ୍‌

6/11/2020 at 5:11 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬/୧୧: ନିକଟରେ ଚୀନ କମ୍ପାନୀ ଟେନ୍‌ସେଣ୍ଟ ଭାରତରେ ନିଜର PUBG ମୋବାଇଲ୍‌ ସର୍ଭର ସଟଡାଉନ୍‌ କରିଛି। ପବଜୀ ମୋବାଇଲ୍‌ ବହୁ ଦିନରୁ ବ୍ୟାନ୍‌ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ସର୍ଭର ଚାଲୁ ରହିଥିଲା। ଏବେ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଭାରତରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି।

ପବ୍‌ଜୀ ମୋବାଇଲ ଭାରତରେ ପୁଣିଥରେ ଫେରିପା​‌ରେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଟେକ୍‌ କ୍ରଞ୍ଚ ଅନୁସାରେ ଦୁଇଟି ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ରିପୋର୍ଟ କହୁଛି ଭାରତୀୟ ବଜାରକୁ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଫେରିପାରେ ପବଜୀ ଆପ୍‌।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ପବ୍‌ଜୀ ମୋବାଇଲ୍‌ର ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ ସାଉଥ୍‌ କୋରିଆ କମ୍ପାନୀ  ଏବେ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ କ୍ଲାଉଡ୍‌ ସର୍ଭିସ୍‌ ପ୍ରୋଭାଇଡର୍ସ ସହ ଆଲୋଚନା କରୁଛି। ଭାରତୀୟ ୟୁଜରଙ୍କ ଡାଟା ଲୋକାଲି ଷ୍ଟୋର ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ କଥା ହେଉଥିବା ବେଳେ କେଉଁ କମ୍ପାନୀ ସହାୟତାରେ ପବଜୀ ମୋବାଇଲ୍‌ ରିଟର୍ଣ୍ଣ କରିବ ସେନେଇ କିଛି ତଥ୍ୟ ମିଳିପାରି ନାହିଁ।

ସେପଟେ ଭାରତର ହାଇ ​‌ପ୍ରୋଫାଇଲ୍‌ ଷ୍ଟିମର୍ସଙ୍କୁ ସଜାଗ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପବଜୀ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫେରିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏହାସହ ପବଜୀ କର୍ପୋରେସନ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଯଦିଓ କିଛି ସୂଚନା ମିଳିନାହିଁ କିନ୍ତୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏନେଇ ଦୀପାବଳି ବେଳକୁ  କିଛି ଘୋଷଣା କରାଯାଇପାରେ ।

ତେବେ ପବଜୀ ମୋବାଇଲ୍‌ର ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ସାଉଥ୍‌ କୋରିଆର ବ୍ଲୁହୋଲ୍‌ ଏବେ କ୍ରାଫ୍ଟନ୍‌ ନାଁରେ ପରିଚିତ। ଭାରତରେ ଚୀନ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ ହେବା ପରେ ଟେନ୍‌ସେଣ୍ଟ ସହ ଚୁକ୍ତି ବାତିଲ କରିଛି କ୍ରାଫ୍ଟନ୍‌।

ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ ଟେନସେଣ୍ଟ ସହ ପବଜୀ କର୍ପୋରେସନ୍‌ର ପାର୍ଟନରସିପ୍‌ ଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଏୟାରଟେଲ୍‌ ବା ପେଟିଏମ୍‌ ସହ ପାର୍ଟନରସିପ୍‌ ଜରିଆରେ ଭାରତ ପ୍ରବେଶ କରିବ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା। ତେବେ ପବଜୀ ମୋବାଇଲ୍‌ ଭାରତକୁ ରିଟର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ବେଳେ କେଉଁ କମ୍ପାନୀକୁ ନିଜର ପାର୍ଟନର କରିବ ତାହା ଜଣାପଡ଼ିନାହିଁ।

   Related Posts