Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ: ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିଜୟୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୨୦୪୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୩୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ବଢୁଛି ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍ : ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୩୧୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୫ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ, ତଥାପି ଆସିନି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଶ୍ୱସ୍ତିର ସମୟ, ସତର୍କତାର ମନ୍ତ୍ର ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ- ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକତା
  • ||
  • +୩ ରେ ସାମିଲ ହେବ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କୋର୍ସ, ରାଜ୍ୟ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ପୁଅ ଓ ଝିଅକୁ କୂଅରେ ଫିଙ୍ଗି ମାରିଦେଲେ, ବାପା ଓ ମା’ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ’ ଅବସରରେ ନ୍ୟୁଜ୍ ୭ ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲା ଆଉ ୨ଟି ଓଡିଆ ଭଜନ- ‘ବଡଦାଣ୍ଡ କାନ୍ଦେ କଇଁକଇଁ’ ଓ ‘ଏତେ ଅଭିମାନ କିଆଁ’
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ : କ୍ଲିନ୍ ସ୍ୱିପ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ସମ୍ମାନ ପାଇଁ ଲଢିବ ଘରୋଇ ଦଳ
  • ||
  • ଗଜପତି : ଖୋଲିବ କି ACFO ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରହସ୍ୟ : କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଡିଏଫଓଙ୍କୁ ଚାଲିଛି ଜେରା
  • ||

ଛାନିଆରେ PUBG : ବ୍ୟାନ୍ ଭୟରେ ବଦଳାଇଲା ୟୁଜର୍ସ ପ୍ରାଇଭେସି ପଲିସୀ

30/07/2020 at 1:32 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦/୦୭ : PUBG ଗେମ ଭାରତରୁ ବ୍ୟାନ ହେବାରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଗୋପନୀୟତା ନୀତି ଅପଡେଟ କରିଛି | ଭାରତରେ ଚାଇନିଜ ଆପ ବ୍ୟାନ ହେବାପରେ PUBG ଏହିଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି | ନିକଟରେ PUBG ଏକ ନୋଟିଫିକେସନ ଜରିଆରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି | ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ତଥ୍ୟ କିଭଳି ପ୍ରୋସେସ କରାଯାଇଥାଏ ତା ସମ୍ପର୍କରେ ପାରଦର୍ଶିତା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଗୋପନୀୟତା ନୀତି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି | ଭାରତରେ ୫୯ ଚାଇନିଜ ଆପ ବ୍ୟାନ ହେବାପରେ ଅପଡେଟ କରାଯାଇଛି |

ଚଳିତ ସପ୍ତାହ ଆରମ୍ଭରେ ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏକ ଆଦେଶ ଜାରି କରି କହିଥିଲେ ଯେ ଆଉ ୪୭ ଚାଇନା ଆପ ବ୍ୟାନ କରାଯିବ | କାରଣ ଏହିସବୁ ଆପ ବ୍ୟାନ ହୋଇଥିବା ଆପର କ୍ଲୋନ୍‌ | ଆହୁରି କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଆଉ ୨୫୦ ଏମିତି ଆପ ରହିଛି ଯାହା ଗୋପନୀୟତା ଓ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ନିୟମ ଉଲଂଘନ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ୨୫୦ ଆପ ମଧ୍ୟରେ PUBG ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ରହିଛି |

PUBG ମୋବାଇଲ ଇଣ୍ଡିଆ ନିଜର ଅଫିସିଆଲ ଡିସାର୍ଡ ଚାନେଲରେ ଗୋପନୀୟତା ନୀତି ପରିବର୍ତ୍ତନର କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି | କିଛି ପ୍ରଶ୍ନର ଜବାବରେ PUBG କହିଛି ଯେ, ଆମେ ମଝି ମଝିରେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପ୍ରାଇଭେସି ପଲିସୀ ଅପଡେଟ କରିଥାଉ | ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପ୍ରାଇଭେସି ପଲିସୀକୁ ସହଜରେ ବୁଝିବା ପାଇଁ ଏହି ଅପଡେଟ କରାଯାଇଥାଏ |

PUBG ମୋବାଇଲ କହିଛି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ କିଭଳି ଡାଟା ରହିଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଏହାର ଆବଶ୍ୟକତା କାହିଁକି ରହିଛି | ଗେମରେ ସାଇନ-ଇନ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ କିମ୍ବା ଗୁଗଲ ଆକାଉଣ୍ଟ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ | ଯେତେବେଳେ ୟୁଜର୍ସ ଗେମ ସର୍ଭିସେସ, ଯେପରିକି ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଓପନ ଆଇଡି, ଆଇପି ଆଡ୍ରେସ, ଡିଭାଇସ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଥ୍ୟ (ଆପ୍ଲିକେସନ ସଂସ୍କରଣ, ବ୍ୟାଟେରୀ) ଉପଯୋଗ କରିଥାନ୍ତି, କମ୍ପାନୀ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ କିଛି ଡାଟା ନିଜ ପାଖରେ ଷ୍ଟୋର କରିଦେଇଥାଏ |

PUBG ମୋବାଇଲର ପ୍ରାଇଭେସି ପଲିସୀ ଦର୍ଶାଇଥାଏ ଯେ କମ୍ପାନୀ ସର୍ଭର ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ଏବଂ ଭାରତୀୟ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଡାଟା ସେଠାକାର ସର୍ଭରରେ ଷ୍ଟୋର ହୋଇଯାଇଥାଏ | ଏହାର ସର୍ଭର ଚୀନରେ ମଧ୍ୟ ରହିଛି | କମ୍ପାନୀ କିଛି ୟୁଜର୍ସ ଡାଟା ଆମେରିକା ଓ ସିଙ୍ଗାପୁର ସର୍ଭରରେ ମଧ୍ୟ ଷ୍ଟୋର କରିଥାଏ |

   Related Posts