Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଦରମା ନମିଳିବାରୁ କରୁଥିଲେ ଅନଶନ

1/10/2020 at 6:34 PM

ଝାରସୁଗୁଡା, ୦୧ ।୧୦: ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅନଶନରେ ବସିଥିବା ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ଶରୀରରେ କିରାସିନି ଢାଳି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଅନଶନକାରୀମାନେ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ଫଳରେ ଏକ ବଡ ଧରଣର ଅଘଟଣ ଟଳିଯାଇଛି । ଏକ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥା ୮ ମାସ ହେଲା ଦରମା ନଦେବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଏହି ଅନଶନ ଚାଲିଥିଲା ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏକଜିକ୍ୟୁଟିଭ ସିକ୍ୟୁରିଟି ସଂସ୍ଥା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ୮ ମାସର ଦରମା ଦେଉନଥିଲା   । ସେଥିପାଇଁ ୪ ଦିନ ହେଲା ରିଲେ ଅମଶନରେ ବସିଥିଲେ ସଂସ୍ଥାର ୧୬୮ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ । ତେବେ ୪ ଦିନ ଭିତରେ ସେମାନଙ୍କ ଦାବି କେହି ନଶୁଣିବାକୁ ଜଣେ ଅନଶନକାରୀ ଦେହରେ କିରାସିନି ଢାଳି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ । ଗୁରୁବାର  ଅନଶନର ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚି ଥିବା ବେଳେ ଜିଲ୍ଳା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କେହି ବି ଅଧିକାରୀ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟକୁ ନ ଆସିବାରୁ ଜଣେ ଅନଶନକାରୀ ନୀଳାମ୍ବର ଦଣ୍ଡସେନା ଦେହରେ କିରାସିନି ଢାଳି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ ।  ସାଥି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇ ଥିଲେ। ପରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରିଥିଲା । ସେହିପରି ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବିଜେପି ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତିଙ୍କ ସମେତ ଦଳୀୟ ନେତା ପହଁଚିଥିଲେ ।ଏହି ଘଟଣାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରି  ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରାପ୍ୟ ପ୍ରଦାନର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି । ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଇବା ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଅନଶନରେ ବସିଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ହଟିଛନ୍ତି  ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ,  ଝାରସୁଗୁଡାସ୍ଥିତ ବୁଢ଼ୀପଦର, ସାରସମାଲ ଓ ବ୍ରଜରାଜନଗର ସ୍ଥିତ ରେମଜା ବିଦ୍ୟୁତ ଗ୍ରୀଡ଼ରେ ଠିକା ଶ୍ରମିକ ରୂପେ ଏକଯିକ୍ୟୁଟିଭ ସିକ୍ୟୁରିଟି ସଂସ୍ଥାରର କାମ କରୁଥିବା ୧୬୮ ଜଣ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଦୀର୍ଘ ୮ ମାସ ହେଲାଣି ଦରମା ପାଇନାହାଂନ୍ତି ।  ଏନେକ ଥର ବିଭାଗୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ, ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଜଣାଇଥିଲେ ବି ପ୍ରାପ୍ୟ ମିଳୁନାହିଁ। ଗତ ୨୮ ତାରିଖ ଠାରୁ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ସମସ୍ତ ଠିକା ଶ୍ରମିକ ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ରିଲେ ଅନଶନରେ ବସିଥିଲେ।

   Related Posts