Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୦ ମହଲା କୋଠାରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୫ ଆହତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୮୮ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୧୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୯ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୮୪୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୯୬୧୪୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ରୁ ୩୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗାଡି ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଚୁରମାର୍
  • ||
  • ଶନିବାର ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା : ବଢିବ ତାପମାତ୍ରା, କମିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା : ମହାନଦୀ ପୋଲରେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୫ ମୃତ
  • ||

ଅଭିନବ ପ୍ରତିବାଦ, ଘର ଆଗରେ ଜମିଥିବା ଦୂଷିତ ପାଣିରେ ଶୋଇ ଜଣାଇଲେ ଦାବି

6/12/2021 at 11:18 AM

କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି ୦୬।୧୨ : ଅଭିନବ ଉପାୟରେ ପ୍ରତିବାଦ । ମଇଳା ପାଣି ନିଷ୍କାସନର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବା ଦାବିରେ ଦୂଷିତ ପାଣି ଶୋଇ ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ବୃଦ୍ଧା । ନିଜ ଘର ଆଗରେ ଜମିଥିବା ପାଣିରେ କଲେ ଏପରି ପ୍ରତିବାଦ । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ପହଞ୍ଚି ଧାରଣାରତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରୁଛନ୍ତି ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ବଙ୍ଗୋମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ତୁରେଇକେଲା ପଞ୍ଚାୟତ ସଦର ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି ଏପରି ଘଟଣା । ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ବାସ କରୁଥିବା ଟଙ୍କ ପୁଟେଲ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଜମି ରହୁଥିବା ଦୂଷିତ ପାଣିରେ ଏପରି ଅଭିନବ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି । ଗାଁ ବସ୍ତି ଭିତରୁ ଦୂଷିତ ପାଣି ଆସି ତାଙ୍କ ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଗତ ୧୫ ଦିନ ହେବ ଜମି ରହୁଥିଲା । ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ପାଣି ଜମି ରହୁଥିବାରୁ ମଶା-ମାଛି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ସହ ଯିବା ଆସିବାରେ ଅସୁବିଧା ହେଉଥିଲା ।

ଏପରିକି ତାଙ୍କ ୮୦ ବର୍ଷର ବୃଦ୍ଧା ମା ଯିବା ଆସିବା ବେଳେ ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ଜମା ହୋଇଥିବା ଦୂଷିତ ପାଣି ପଡିଯାଇ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ତୁରନ୍ତ ଡ୍ରେନେଜ ମାଧ୍ୟମରେ ଦୂଷିତ ପାଣିକୁ ନିଷ୍କାସନ କରିବା ଦାବିରେ ଅଡ଼ି ବସିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ଦୂଷିତ ପାଣିରେ ଶୋଇଥିଲେ । ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ  ଏବଂ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ପହଁଚି ବୁଝାସୁଝା କରିବା ସହ ଅଳ୍ପ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଡ୍ରେନେଜ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେବା ପରେ ଉଠିଥିଲେ ।

   Related Posts