Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

ଆମେରିକାରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍‌କୁ ବିରୋଧ, ବନ୍ଧୁକ ଧରି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କଲେ ଲୋକ

18/04/2020 at 2:26 PM

ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍ ୧୮।୪: ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଏବଂ ଘରେ ରହିବାକୁ ବିରୋଧ କରି ବଡ ଧରଣର ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି । ସିଏନ୍ଏନ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମିଚିଗାନ୍, ମିନେସୋଟା, କେଣ୍ଟୁକି, ଉତ୍କଳ, ଉତ୍ତର କାରୋଲିନା, ଓହିଓରେ ଲୋକମାନେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ବିରୋଧ କରୁଥିବା କିଛି ରାଜ୍ୟରେ ରିପବ୍ଲିକାନ୍ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଗୁଡିକରେ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ପାର୍ଟିର ଲୋକ ଅଛନ୍ତି । ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀମାନେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଅର୍ଥନୀତି ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଉଛନ୍ତି ।

ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ଲୋକ ରୋଜଗାର ହରାଇସାରିଲେଣି । ଏହିପରି ଲୋକଙ୍କୁ ଭଡା ଦେବା ଏବଂ ମାସର ଖର୍ଚ୍ଚ ଚଳାଇବାରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହେଲାଣି । ଟ୍ରମ୍ପ୍ ସରକାର ଆମେରିକାର ଲୋକଙ୍କୁ ୧୨୦୦ ଡଲାର ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ମଧ୍ୟ ବଜାର ବନ୍ଦ ଏବଂ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ବିରୋଧରେ ଅଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଟ୍ରମ୍ପ ଅନେକ ଟ୍ବିଟ୍ କରି ରାଜ୍ୟରେ ଲକ୍-ଡାଉନ୍ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି । ମିଶିଗନର ରାଜଧାନୀ ସେସିଙ୍ଗରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ କୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବା କିଛି ବିକ୍ଷୋଭକାରୀ ହାତରେ ବନ୍ଧୁକ ଧରି । ପ୍ରଥମେ ଲାନସିଂରେ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀମାନେ କାରରେ ବସି ଟ୍ରାଫିକକୁ ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ । ପରେ ସେମାନେ କାରରୁ ବାହାରି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।

ମିନେସୋଟାଠାରେ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବା ଏବଂ ଉଦାସୀନତା ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ସେମାନେ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି । ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କରୋନା ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ କରିବା ସମୟରେ ଆମେ କାମକୁ ଯାଇପାରିବୁ ।

ସେହିଭଳି ବିକ୍ଷୋଭକାରୀମାନେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଲଗାଯାଇଥିବା ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଅସାମ୍ବିଧାନିକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଜଣେ ସ୍ଥାନୀୟ ରିପବ୍ଲିକାନ୍ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେରିକୀୟମାନଙ୍କୁ ଭାଇରସଠାରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ନାଁରେ ସରକାର ନିଜ ଅଧିକାର କ୍ଷେତ୍ରଠାରୁ ବହୁ ଦୂରରେ ରହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଦ୍ବାରା ଆମେରିକା ବେଶୀ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି । ଆମେରିକାରେ ୭, ୧୦,୨୭୨ ଜଣ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩୭,୧୭୫ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

   Related Posts