Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||

ଧାର୍ମିକ ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ଥିବା ସମ୍ପତ୍ତି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଦାନ କରାଯାଉ – ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ

27/03/2020 at 3:52 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୦୩ : ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଜେପି ସାଂସଦ ହୁକୁମଦେବ ନାରାୟଣ ଯାଦବ ଦେଶବ୍ୟାପୀ କରୋନା ଜୀବାଣୁ (କୋଭିଡ-୧୯) ସଙ୍କଟ ଉପରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ଧାର୍ମିକ ଅନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକ ଯେଉଁ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି, ତାହା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଦାନ କରାଯାଉ। ଏହି ସମୟରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସହିତ ଦୁନିଆର କୌଣସି ଦେଶ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦେଶକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତର ନାଗରିକମାନେ ଆତ୍ମ-ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ୍। ସାଂସଦ, ବିଧାୟକ, ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଅଧିକାରୀ, ବ୍ୟବସାୟୀ, ଶିଳ୍ପପତିମାନେ ସମସ୍ତେ ପେନସନଭୋଗୀଙ୍କୁ ତ୍ୟାଗ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ତେଣୁ ଦେଶର ଧାର୍ମିକ ତଥା ସାମାଜିକ ଅନୁଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକର ଅପାର ସମ୍ପତ୍ତି ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ଦାନ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ମନ୍ଦିର-ମସଜିଦର ସମ୍ପତ୍ତି କଣ କାମରେ ଆସିବ !

ଯାଦବ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ | ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ବଜେଟ ଅପେକ୍ଷା ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନଗୁଡ଼ିକର ଭଣ୍ଡାରରେ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଅଛି | ଏହି ଧାର୍ମିକ ଅନୁଷ୍ଠାନଗୁଡିକରେ ଗଚ୍ଛିତ ଧନର କାମ କ’ଣ ? ଏହି ସମୟରେ ଦେଶ ଏକ ଭୟଙ୍କର ସଙ୍କଟରେ ପଡ଼ିଛି | ଯଦି ଜାତିର ନାଗରିକମାନେ ଉଦ୍ଧାର ପାଇବେ, ତାହେଲେ ସବୁକିଛି ବାକି ରହିବ | ଭଗବାନଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ଏବଂ ପ୍ରେରଣା ସହିତ ଦେଶର ନାଗରିକମାନେ ହିଁ ଧାର୍ମିକ ଅନୁଷ୍ଠାନକୁ ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଜମା ହୋଇଥିବା ପାଣ୍ଠିରେ ଟଙ୍କା ଜମା କରିଥିଲେ।

କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଙ୍କଟ ଦେଖି ହୁକୁମଦେବ ନାରାୟଣ ଯାଦବ ଦେଶପ୍ରେମୀ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଯେ କେବଳ ମଧ୍ୟମତା, ଅନୁଶାସନ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଶକ୍ତି ଦ୍ୱାରା ଏହି ସଙ୍କଟ ଦୂର ହୋଇପାରିବ। ନବରାତ୍ରିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କେବଳ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। ଦୁନିଆର ସମୃଦ୍ଧ ତଥା ବିକଶିତ ରାଷ୍ଟ୍ରମାନେ କରୋନା ଠାରୁ ହାରି ଗଲେଣି। ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି, ଭାରତ ନିଜର ବଳିଦାନ, ସଂଯମତା, ଶୃଙ୍ଖଳା ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଗୌରବ ସହିତ ଏହାକୁ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ କି ? ଆମେ ଆମର ସନ୍ତାନ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତ ପୀଢ଼ି ପାଇଁ ବଳିଦାନ ଦେଇ ପାରିବୁ ନାହିଁ କି ? ଜାତୀୟ ଧର୍ମ କ’ଣ କହୁଛି ? ଲୋକମାନେ ନିଜେ ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ଭାବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦାନ କରିବ ଉଚିତ |

ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମ କିସ୍ତିରେ ନିଜର ଏକ ମାସର ପେନସନ ଦାନ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଗୌରବ ବଳ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ, ଐଶ୍ୱରୀୟ ଏବଂ ଶାରୀରିକ ତାପମାତ୍ରାକୁ ସହ୍ୟ କରି ବିଶ୍ୱ ଗୁରୁ ହେବ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଦଲିତ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଓପି ଧାମା ମଧ୍ୟ ସମାନ କଥା କହିଚନୀ ।  ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଏସସି, ଏସଟି ରେଳ କର୍ମଚାରୀ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ୭୦  କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଯେତିକି ସମ୍ଭବ ହେଉଛି ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଆର୍ଥିକ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏ ଦିଗରେ ମନ୍ଦିର, ମସଜିଦ ଚଳାଉଥିବା ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଗକୁ ଆସିନାହାଁନ୍ତି, ଯେତେବେଳେକି ସେମାନଙ୍କର ବହୁତ ଧନ ଅଛି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ଏହି ଟଙ୍କା ସଙ୍କଟ ସମୟରେ କାମରେ ନ ଆସିବ ତାହେଲେ ତେବେ କେଉଁ ଦିନ କାମରେ ଆସିବ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ସମସ୍ତ ଧାର୍ମିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସେମାନଙ୍କ ପାଣ୍ଠିରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଟଙ୍କା ଦିଅନ୍ତୁ ଓ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ।

   Related Posts