Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବହ୍ମପୁର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ତାଳଚେରରେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଆନ୍ଦୋଳନ, ସମସ୍ତ ଖଣିରୁ କୋଇଲା ଉତ୍ପାଦନ ସହ ପରିବହନ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୩ ବର୍ଷରେ ପୂରା ହେବ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ
  • ||
  • ପୁଣି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ନମ୍ବର, ଲୋକପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କଳିଙ୍ଗ ଝୋଟ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ, ମେସିନରେ ଚାପି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଘରୋଇ କଳି ହେଲା କାଳ, ଦାଦାର ଛୁରାମାଡ଼଼ରେ ଝିଆରୀ ଆହତ
  • ||

ଜାଲ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରି ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଛନ୍ତି ଶିକ୍ଷକ: ଲିଷ୍ଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ, ନିଆଯିବ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

20/12/2020 at 8:34 PM

ଜୟପୁର ୨୦/୧୨ : ରାଜସ୍ଥାନରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବା ପାଇଁ ଜାଲ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲକାରୀଙ୍କ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ ଆସିଛି । ଯୋଧୁପୁର ମେଣ୍ଡଲରେ ୮୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଶିକ୍ଷକ ଜାଲ ଡିଗ୍ରୀ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଏହାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଇଛି ।

ଏମାନେ ସେହି ଶିକ୍ଷକ ଯେଉଁମାନେ ଯୋଧପୁର ବାହାରେ ଏକରୁ ଅଧିକ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଏକ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ୨୦୧୫ରୁ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଥିବା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ନାଁକୁ ଏହି ତାଲିକାଭୂକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ତେବେ କେତେ ସଂଖ୍ୟକ ଶିକ୍ଷକ ଜାଲ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ତାହାର ରିପୋର୍ଟକୁ ସୋମବାର ସୁଦ୍ଧା ବିକାନେର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟକୁ ପଠାଯିବ । ଏହା ପରେ ଏହି ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଣ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ ତାହା ବିକାନେର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ସ୍ଥିର କରିବ ।

ନକଲି ଡିଗ୍ରୀ ମାଧ୍ୟମରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବା ଭଳି ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାରେ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସୂଚନାନୁସାରେ, ଯୋଧପୁର ଡିଭିଜନର ଯୋଧପୁର, ବାଡମେର, ଜୈସଲମେର ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୨୪ ସଂସ୍କୃତ ଶିକ୍ଷକ, ୨୫୨ ଗଣିତ, ୨୭୫ ଇଂରାଜୀ, ୧୮୯ ହିନ୍ଦୀ ଶିକ୍ଷକ ନକଲି ଡିଗ୍ରୀ ଲଗାଇ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏମାନଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ତଦନ୍ତ କରାଯାଇ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts