Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟଳିଗଲା ମୃତ୍ୟୁ, ଅଳ୍ପକେ ମରଣ ମୁହଁରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍କୁଟି ଚାଳକ : ସିସିଟିଭିରେ ଛାତିଥରା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୯୧୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୦ ମୃତ
  • ||
  • ହଠାତ ହେଲା ବରଫ ଝଡ, ପବ୍‌ରେ ଫସିଗଲେ ୬୧ ଗ୍ରାହକ : ୩ ଦିନ ପରେ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ମା’ ସୁରେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ନେଇଗଲେ ଦେବୀଙ୍କ ରୁପା ମୁକୁଟ
  • ||
  • ବୁଧବାରଠୁ କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା, ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧି
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ଜଓ୍ୱାଦ’, ୪ ତାରିଖରେ କରିବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ‘ସାଗର କବଚ ଓଡି-୨୧’, ସମରାଭ୍ୟାସରେ ସାମିଲ ଭାରତୀୟ ତଟରକ୍ଷୀ ବାହିନୀ ଓ ମେରାଇନ୍ ପୋଲିସ
  • ||

ଟଙ୍କା ବର୍ଷାର ଲୋଭରେ ଫସିଗଲେ ବ୍ୟବସାୟୀ, ଭଣ୍ଡ ବାବା ମାରିନେଲା ୫୨ ଲକ୍ଷ, ତାପରେ…

4/06/2021 at 4:22 PM

ପୁନେ ୪/୬: ପଦାରେ ପଡ଼ିଲା ଜଣେ ଭଣ୍ଡ ବାବାର କଳାକାରନାମା। ଧନ ବର୍ଷା କରାଇବାକୁ କହି ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କଠୁ ଠକିନେଲା ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା। ଗୁରୁବାର ବାବାକୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୁନେ ପୋଲିସ। ପୁନେର ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକିଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ପୋଲିସ ଜଣେ ନକଲି ଗ୍ରାହକ ମାଧ୍ୟମରେ ବାବାର କଳାକାରନାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଆତ୍ମଘୋଷିତ ବାବା କିଶମ ଆଶାରାମ ପାଓ୍ବାର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଥିବା ବେଳେ ତାର ବୟସ ୪୧ ବର୍ଷ।

ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ପୁନେ ଡିସିପି (ଅପରାଧ) ଶ୍ରୀନିବାଶ ଘାଡଗେ। ଠକ ବାବା ବିରୋଧରେ ଗଣେଶ ନଗର ଅଞ୍ଚଳର ବ୍ୟବସାୟୀ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ। ଜଳନା ଜିଲ୍ଲାର ମନ୍ଥ ଟାଲୁକା ଅଞ୍ଚଳରୁ ବାବାକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ତା ପାଖରୁ ପୂଜାରେ ବ୍ୟବହୃତ ବିଭିନ୍ନ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟବସାୟୀ ୨୦୧୬-୧୭ରେ ଠକାମୀରେ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ବାବା ଉପରେ ବିଶ୍ବାସ କରି ସେ ଟଙ୍କା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ଓ୍ବାର୍କସପ୍‌ ଥିଲା। ବାବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲା ଟଙ୍କାର ବର୍ଷା କରାଇଦେବ। ବାସ କିଛି ଟଙ୍କା ଦରକାର ପୂଜା କରିବା ପାଇଁ ।

ଏକାଧିକ ପୂଜା କରିବା ପରେ ଟଙ୍କା ବର୍ଷା ହେବ ବୋଲି ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ବିଶ୍ବାସ ଦେଇଥିଲା ବାବା । ୪୦ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟବସାୟୀ ବିଶ୍ବାସ କରିଥିଲେ ଯେ ବାବା ପାଖରେ ନିଆରା ଶକ୍ତି ରହିଛି। ଯାହାକି ତାଙ୍କର ଅର୍ତାଭାବକୁ ଦୂର କରିପାରିବ। ତେବେ ବାବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ରକ୍ଷା ନକରିପାରିବାରୁ ବ୍ୟବସାୟୀ ଟଙ୍କା ଦେବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପ​‌ରେ ନିଜର ବେପାର ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା ବୋଲି ଭାବି ଭଣ୍ଡ ବାବା ନୂଆ ଉପାୟ ପାଞ୍ଚିଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ କଲ କରି କହିଥିଲା ସମସ୍ତ ପୂଜା ସଫଳ ହୋଇଛି କିନ୍ତୁ ଟଙ୍କା ବର୍ଷା ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ଶେଷ ପୂଜା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହି ପୂଜା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଲାଗିବ ବୋଲି ବାବା କହିଥିଲା।

ଏହା ପରେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଜଣଙ୍କ ପୋଲିସର ସହାୟତା ଲୋଡିଥିଲେ ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିରୋଧରେ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟ କାହାକୁ ବାବା ଠକିଛି କି ନାହିଁ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୩ରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ କିଶମ ପାଓ୍ବାର ବିରୋଧରେ ନରବଳି, ଅଘୋରି ସାଧନ, କଳା ଯାଦୁ କରୁଥିବା ନେଇ ମାମଲା ହୋଇଥିଲା।  

   Related Posts