Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ମେହବୁବାଙ୍କୁ ଝଟକା : ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପ୍ରତି ଦେଇଥିବା ଅପମାନଜନକ ବୟାନକୁ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ, ପିଡିପି ଛାଡିଲେ ୩ ନେତା

26/10/2020 at 7:07 PM

ଶ୍ରୀନଗର, ୨୬୧୦ପିଡିପି ନେତା ଟିଏସ ବାଜଓ୍ୱା, ବେଦ୍ ମହାଜନ୍ ଓ ହୁସେନ୍ ଏ ବଫକ୍କା ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଦଳର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ମେହବୁବା ମୁଫତିଙ୍କ ତରଫରୁ ଜାତୀୟ ପତାକା ପ୍ରତି ଦିଆଯାଇଥିବା ଅପମାନଜନକ ବୟାନକୁ ବିରୋଧ କରି ଏହି ନେତାମାନେ ଦଳ ଛାଡିଛନ୍ତି । ଏହି ନେତାମାନେ ମୁଫତିଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କର କିଛି କାର୍ଯ୍ୟ ଓ ବୟାନ ଅସହଜ ମନେ ହେଉଛି । ଯାହା ଦେଶଭକ୍ତିର ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ପହଁଚାଇଛି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ପିଡିପି ନେତ୍ରୀ ମେହବୁବା ମୁଫତି କହିଥିଲେ ଯେ, ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ୫ରେ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରକୁ ନେଇ ଯେଉଁ ଆଇନ ଆସିଛି ତାହାକୁ ବିରୋଧ କରାଯିବ । ଏହି ନିୟମ ଓ ଆଇନକୁ ଫେରସ୍ତ ନନେବା ଯାଏଁ ତ୍ରିରଙ୍ଗାକୁ ମାନିବେ ନାହିଁ । ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ହଟିବା ସମୟରେ ମେହବୁବାଙ୍କୁ ଗୃହବନ୍ଦୀ କରାଯାଇଥିଲା । ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପରେସେ ତ୍ରିରଙ୍ଗାକୁ ଛୁଇଁବେ ନାହିଁ ଏବଂ ପୂର୍ବ ସମ୍ବିଧାନ ଓ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପତାକାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ମେହବୁବାଙ୍କ ଏହି ବୟାନକୁ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ବିରୋଧ କରିବା ସହ ଗିରଫଦାରି ଦାବି କରିଥିଲେ । ମେହବୁବାଙ୍କ ବୟାନ ହିଂସା ଓ ଘୃଣା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି । ଏପରିକି ମେହବୁବାଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରି ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଅବସ୍ଥିତ ପିଡିପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କିଛି ଯୁବକ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉଡାଇଥିଲେ । ତେବେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରାଯାଇଥିବା ପିଡିପି ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା ।

ଏପରି ହିଂସାସୃଷ୍ଟିକାରୀ ବୟାନକୁ ବିଜେପି କଡା ଭାଷାରେ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲା । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାରର ମନ୍ତ୍ରୀ ମହସିନ୍ ରାଜା ମୁଫତି ପାକିସ୍ତାନ ଚାଲିଯିବା ଉଚିତ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

   Related Posts