Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ସିଧାସଳଖ ମୁକାବିଲା ହେବ ମୋଦି ଏବଂ ଯୋଗୀଙ୍କ ସହ ; କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି ରଣନୀତି

23/01/2019 at 3:45 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୧ : ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ନିଜର ଟ୍ରମ୍ପ କାର୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରିଛି | କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି | ଆଜି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ମହା ସଚିବ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଭାର ସମ୍ଭାଳିବା ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି | ଏବେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମୁକାବିଲା ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଅଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ସହ ହେବ | ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳରେ ବିଜେପିର ଏହି ଦୁଇ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ପ୍ରତିନିଧିତ୍ବ କରୁଛନ୍ତି |

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ମାତ ଦେବା ପାଇଁ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଏବଂ ବହୁଜନ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି କଂଗ୍ରେସକୁ ଅଲଗା ରଖି ମହାମେଣ୍ଟ ଗଠନ କରିଥିଲେ | ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କଂଗ୍ରେସ ନିଜର କୂଟନୀତି ଦେଖାଇଛି | ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଇ କଂଗ୍ରେସ ନିଜ କୂଟନୀତି ପ୍ରମାଣିତ କରିଛି |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ବାରଣାସୀ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ସାଂସଦ ଅଛନ୍ତି | ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଅଦିତ୍ୟନାଥ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଦାୟିତ୍ୱ ବହନ କରୁଛନ୍ତି | ସେ ଗୋରଖପୁର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ସାଂସଦ ଅଛନ୍ତି | ୨୦୧୪ ମସିହା ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ବିଜେପି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରାଇ ସବୁ ଦଳକୁ ସଫା କରିଦେଇଥିଲା | ୨୦୧୭ ମସିହା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳରେ ଡେରା ପକାଇ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସର ମେଣ୍ଟକୁ ଧୂଳି ଚଟାଇଥିଲେ |

ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳରେ ବ୍ରାହ୍ମଣମାନଙ୍କ  ଦବଦବା ରହିଛି | ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳର ଅନେକ ଆସନରେ ବ୍ରାହ୍ମଣମାନଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି | ଦିନ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ପାରମ୍ପରିକ ଭାବେ ବ୍ରାହ୍ମଣମାନେ କଂଗ୍ରେସକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ମଣ୍ଡଳ ଆନ୍ଦୋଳନ ପରେ ବ୍ରାହ୍ମଣଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଆଉ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରିତି ରହିଲାନାହିଁ | ମଣ୍ଡଳ ଆନ୍ଦୋଳନ ପରେ ବ୍ରାହ୍ମଣ ବିଜେପି ଆଡକୁ ଢଳିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ |

ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନବେଳେ ଏହି ବ୍ରାହଣମାନଙ୍କୁ ଏକଜୁଟ କରି ନିଜ ଆଡକୁ ଟାଣିବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ନେଇ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି ବୋଲି ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି | 

   Related Posts