Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଜୋରଦାର ଝଟକା, କଂଗ୍ରେସ ଛାଡିଲେ ନିଜ ପରାମର୍ଶଦାତା

19/10/2021 at 9:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯।୧୦: ମିଶନ ୨୦୨୨ ପାଇଁ ‘ଲଡକି ହୁଁ ଲଢ ସକତି ହୁଁ’ ନୂତନ ନାରା ଦେବାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଲାଗିଲା ଜୋରଦାର ଝଟକା। ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶଦାତା ହରେନ୍ଦ୍ର ମଲିକ ପାର୍ଟିର ସଦସ୍ୟତା ସହ ସବୁ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ହରେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ସହିତ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ପଙ୍କଜ ମଲିକ ମଧ୍ୟ ପାର୍ଟି ଛାଡିଛନ୍ତି। ପଙ୍କଜ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ଉପ ସଭାପତି ଥିଲେ। ଦୁଇ ନେତା କାହିଁକି କଂଗ୍ରେସ ଛାଡିଲେ ତାର କାରଣ ଜଣା ପଡିନାହିଁ।

ହରେନ୍ଦ୍ର ମଲିକ୍ କହିଛନ୍ତି, ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ କଂଗ୍ରେସ ସଦସ୍ୟ ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ। ଏସିସିଆଇ କାର୍ଯ୍ୟକମିଟିର ସଦସ୍ୟ ହେବା ସହିତ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶଦାତା ଥିଲେ। ଏପରିକି ନିର୍ବାଚନ ଅଭିଯାନ କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ଏବେ ମୁଁ ସମସ୍ତ ପଦ ସହିତ କଂଗ୍ରେସର ସଦସ୍ୟତାରୁ ମଧ୍ୟ  ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛି। ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ପଠାଇ ଦେଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି।

ପାର୍ଟି ଛାଡିବାର କାରଣ ଉପରେ ହରେନ୍ଦ୍ର ମଲିକ୍ କହିଛନ୍ତି, ସେ ୧୮ ବର୍ଷ ଧରି କଂଗ୍ରେସରେ ଥିଲେ। ମୁଁ ଜଣେ ରାଜନୈତିକ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ରାଜନୀତି କରି ଚାଲିବି। ନିଜର ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପ ବିଷୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ମୋର ବିଜେପିରେ ମିଶିବାର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁ ନାହିଁ। କାରଣ ଆମର ଏବଂ ବିଜେପିର ବିଚାରଧାରା ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଫରକ ରହିଛି।

ପଙ୍କଜ ମଲିକ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ପଠାଇଥିବା ଇସ୍ତଫା ପତ୍ରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଏଆଇସିସି ୟୁପି ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଓ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଦାୟିତ୍ଵରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଉଛି। ଏଥିସହ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାଥମିକତା ସଦସ୍ୟତାରୁ ମଧ୍ୟ ଇସ୍ତଫା ଦେଉଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହିଁ ମିଶନ ୨୦୨୨ ପାଇଁ ମାଷ୍ଟର ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍ ମାରିବା ସହ ନୂତନ ନାରା ଦେଇଥିଲେ। ‘ଲଡକି ହୁଁ ଲଢ ସକତି ହୁଁ’ ନାରା ଦେଇ ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭାରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ଟିକେଟ୍ ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏମିତି ଏକ ସ୍ମରଣୀୟ ଦିନରେ ଏହି ଧରଣର ଇସ୍ତଫା ପାର୍ଟିର ଆଶାକୁ ଝଟକା ଲାଗିଛି।

   Related Posts