Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଙ୍ଗଳବାର କଥା ହେବେ ପୁଟିନ୍ ଓ ବାଇଡେନ୍, ୟୁକ୍ରେନ ହେବ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ମାଆର ସାହସ ଆଗରେ ହାରିଲା ବାଘ, ନିଜ ପୁଅକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଛଡାଇ ଆଣିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୭୯୬ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୨୪୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ଋଷ ! ପୁଟିନଙ୍କ ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୈନ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ-ଫେବୃଆରୀ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହର, ଓମିକ୍ରନ୍ ସାଜିବ ବାହକ : ଦାବି କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଧାନ ଚୋରା ଚାଲାଣ, ୨୨୦ ବସ୍ତା ଜବତ କଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଜଓ୍ୱାଦ ଦୁର୍ବଳ, ଟଳିଲା ବଡ ବିପଦ : ପୁରୀଠୁ ୨୭୦ କିମି ଦୂରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା, ଧାନ ଫସଲ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ
  • ||

ରାଜସ୍ଥାନରେ ଥମିବ ଗେହେଲଟ ଓ ପାଇଲଟ ବିବାଦ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ସାଜିଲେ ମଧ୍ୟସ୍ଥି ; ରାହୁଲଙ୍କ ଘରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲମ୍ବା ବୈଠକ

11/11/2021 at 8:50 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଳୀ ୧୧।୧୧ : ବୁଧବାର ରାଜସ୍ଥାନ ରାଜନୀତି ବହୁତ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳର ଦିନ ଥିଲା। ଗୋଟିଏ ପଟେ ଅଶୋକ ଗେହଲଟଙ୍କ ସହ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସାକ୍ଷାତ, ଦିଲ୍ଲୀର ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବାସଭବନରେ ପ୍ରାୟ ତିନି ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଥିବାବେଳେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ଅନେକ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଜାରି ରହିଥିଲା। କେବଳ ଏହା ହିଁ ନୁହେଁ ଏହି ବୈଠକ ବିଷୟରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ ଏବଂ ସଚିନ୍ ପାଇଲଟଙ୍କ କୌଣସି ଏକ କାରଣକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ। ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ ଦଳର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରା, କେସି ଭେନୁଗୋପାଲ ଏବଂ ଅଜୟ ମାକନ ସହ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଥିଲା। ଏହି ବୈଠକରେ କ୍ୟାବିନେଟର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ, ରାଜନ ରାଜନୈତିକ ନିଯୁକ୍ତି ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।

ଏକ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବାସଭବନ ୧୨ ଟୁଗଲକ୍ ଲେନ ଉପରେ ପ୍ରାୟ ତିନି ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଥିବା ଏହି ବୈଠକ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜସ୍ଥାନରେ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବିସ୍ତାର ଏବଂ ରାଜନୈତିକ ନିଯୁକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆଶା କରାଯାଉଛି। କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ସହ ଗେହଲୋଟଙ୍କ ବୈଠକର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ପୂର୍ବତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସଚିନ ପାଇଲଟ ଭେନୁଗୋପାଲଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ। ଏହା ସହ ବୈଠକରେ ପାଇଲଟ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଗଠନ କରୁଥିବା ଶ୍ରମିକମାନେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଶୀଘ୍ର କରାଯିବା ଉଚିତ।

ଏହାକୁ ନେଇ ସଚିନ୍‌ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମ ସମସ୍ତ ନେତା ଭାଷଣ ଦେଇ ଆସନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେହି ଲୋକମାନେ ବୁଥରେ ଠିଆ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଲଢନ୍ତି । ରାଜନୈତିକ ନିଯୁକ୍ତି ହେଉ କିମ୍ବା ଅଂଶଗ୍ରହଣ ହେଉ, ଆଜି ବି ମୁଁ ଏହା ପାଖରେ ଛିଡା ହୋଇଛି। କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗେହଲଟ ସାକ୍ଷାତ ପରେ କଂଗ୍ରେସର ରାଜସ୍ଥାନ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଅଜୟ ମାକେନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ରାଜସ୍ଥାନର ରାଜନୈତିକ ପରିସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବେ ଆଲୋଚନା କରିଛୁ। କେବଳ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ନୁହେଁ, ୨୦୨୩ରେ ଜିତିବା ପରେ ଆମେ କିପରି ଫେରିବୁ ସେ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts