Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||
  • ସୋର : ଓଭରଲୋଡିଂ ପାଇଁ ଗଣିଲେ ତଣ୍ଡ, ୩ଲକ୍ଷ ଜରିମନା ଦେଲେ ୬ ଡମ୍ଫର
  • ||

ମୋଦି ବନାମ ପ୍ରିୟଙ୍କା : ବାରଣାସୀରୁ ମୋଦିଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଲଢ଼ିବେ ପ୍ରିୟଙ୍କା !

13/04/2019 at 5:01 PM

ବାରଣାସୀ ୧୩/୪ : କଂଗ୍ରେସ ମହାସଚିବ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ବାରଣାସୀରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ି ପାରନ୍ତି | ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ନିଜେ ମୋଦିଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନୁହେଁ | ଶେଷ ନିଷ୍ପତ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ନେବେ |


ମହାସଚିବ ହେବାପରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଲଗାତାର ବିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳ ପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି | ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି, ବହୁଜନ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକଦଳ ମହାମେଣ୍ଟ କରି କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ କେବଳ ୨ଟି ଆସନ ଛାଡିଥିଲା | କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଚାଲ ଦେଖାଇଛି |


ପ୍ରିୟଙ୍କା ପ୍ରୟାଗରାଜ ଠାରୁ ବାରଣାସୀ ପ୍ରଚାର ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି | ବାରଣାସୀରେ କାଶୀ ବିଶ୍ୱନାଥ ମନ୍ଦିର ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି | ସହିଦଙ୍କ ପରିବାରଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ | ଏହାପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା ପ୍ରିୟଙ୍କା ବାରଣାସୀରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ କି ? ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ମୋଦିଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଆପ, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି, ବହୁଜନ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଥିଲା | ୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ମୋଦିଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଥିଲା ନିର୍ବାଚନୀ ମାହୋଲ | ମୋଦି ନିଜର ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଠାରୁ ୩୭୧୭୮୪ ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ | ମୋଦିଙ୍କୁ ସମୁଦାୟ ୫୮୧୦୨୨ ଭୋଟ ମିଳିଥିବାବେଳେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ୨୦୯୧୩୮ ଭୋଟ ମିଳିଥିଲା | କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜୟ ରାୟ ୭୫୬୨୪ ଭୋଟ ପାଇ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲେ |


ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏବେ ଦେଶରେ ଆଉ ମୋଦି ଲହର ନାହିଁ | ସେଥିପାଇଁ ଯଦି ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ଭଳି ମଜବୁତ ମୁହଁ ବାରଣାସୀ ନିର୍ବାଚନ ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାନ୍ତି ତାହେଲେ ବାରଣାସୀରେ କଂଗ୍ରେସ ଜିତିବା ସୁନିଶ୍ଚିତ | କିନ୍ତୁ ସେଥିପାଇଁ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଏବଂ ବହୁଜନ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସକୁ ସହଯୋଗ କରିବା ଦରକାର |
ନିଜେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଗମ୍ଭୀର ଭାବେ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି | ରାଏବରେଲୀ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା କୌଣସି ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାବି କଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ହସି ହସି ଜବ ଦେଉଛନ୍ତି, ‘ବାରଣାସୀରୁ ଲଢ଼ିବି କି ?’

   Related Posts