Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ହନୁମାନ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ କାହିଁକି ମନେ ପକାଇଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ

8/04/2020 at 5:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୮।୪: ସାରା ଦେଶରେ ଅପ୍ରେଲ ୮ତାରିଖରେ ହନୁମାନ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ କରାଯାଇଥାଏ । ଏହି ଅବସରରେ କଂଗ୍ରେସର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରା ତାଙ୍କର ପୁରୁଣା ଦିନକୁ ମନେ ପକାଇଛନ୍ତି । ପ୍ରିୟଙ୍କା ଏହି ଶୁଭ ଦିନରେ ମେଗାଷ୍ଟାର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ମା’ ତେଜି ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ନାଁରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ମେସେଜ ପ୍ରିୟଙ୍କା ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ।

ସ୍ବର୍ଗତ ତେଜି ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, “ଶ୍ରୀମତୀ ତେଜି ବଚ୍ଚନ ଜଣେ ବଡ ହନୁମାନ ଭକ୍ତ ଥିଲେ । ପ୍ରାୟତଃ ମୋତେ ଦିଲ୍ଲୀର ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରକୁ ନେଇ ମୋ ପାଇଁ କାଚ ଚୁଡି କିଣି ଦେଉଥିଲେ ଏବଂ ହନୁମାନଜୀଙ୍କ କାହାଣୀ ଶୁଣାଉଥିଲେ । ତାଙ୍କଠାରୁ ମୁଁ ହନୁମାନ ଚାଳିସାର ଅନେକ ପଦ ଶିଖିଛି । ଆଜି ସେ ଆଉ ନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଭକ୍ତିର ପ୍ରତୀକ ହୃଦୟରେ ଅଛି ।”

ପୂର୍ବରୁ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ବାପା ହରିବଂଶ ରାୟ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଅବସରରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ମେସେଜ ଲେଖିଥିଲେ । ସେ ହରିବଂଶ ରାୟ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଫଟୋ ସହ ଲେଖିଥିଲେ, “ହରିବଂଶ ରାୟ ଜୀଙ୍କୁ ମୁଁ ଅଙ୍କଲ ବଚ୍ଚନ ନାଁରେ ଜାଣିଥିଲି, ଆଲ୍ଲାହବାଦର ଜଣେ ମହାନ୍ ପୁତ୍ର ଥିଲେ । ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ମୋ ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ବଚ୍ଚନଜୀଙ୍କ ଲେଖାସବୁ ବହୁ ସମୟ ଧରି ପଢୁଥିଲି । ତାଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଲିଖିତ ଶବ୍ଦ ମୋ ମନକୁ ଶାନ୍ତି ମିଳୁଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ସାରା ଜୀବନ ମୁଁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି କୃତଜ୍ଞ ।”

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାର ଏବଂ ବଚ୍ଚନ ପରିବାରର ସଂପର୍କ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଆସିଛି । ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ମଧ୍ୟ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରର ଅତି ନିକଟତର ଥିଲେ । ମାତ୍ର ଧିରେ ଧିରେ ସଂପର୍କ ମଳିନ ପଡିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

   Related Posts