Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ଏଣ୍ଟ୍ରି ; କଂଗ୍ରେସର ମହା ସଚିବ ନିଯୁକ୍ତ

23/01/2019 at 12:42 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୩/୧ : ଶେଷରେ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ | ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ନିଜର କୂଟନୀତି ଦେଖାଇଛି | କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଆଜି କଂଗ୍ରେସର ମହା ସଚିବ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି | ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ନିଜ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସର ମହାସଚିବ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି | ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ ପୂର୍ବ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି | ସେ ଫେବୃଆରୀ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବେ |


ଗତ ବହୁତ ଦିନ ହେଲା କଂଗ୍ରେସ କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ ରାଜନୀତିରେ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଆସୁଥିଲେ | କର୍ମୀଙ୍କ ଦାବି ଅନୁସାରେ ଆଜି ତାଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ରାଏବରେଲୀ ଏବଂ ଅମେଠିରେ ମା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଅନଂ ଭାଇ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଯାଉଥିଲେ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ନିର୍ବାଚନରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଭୂମିକା ବହୁତ ମହତ୍ଵପୁର୍ଣ | ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ବହୁଜନ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ସହ ମିଶିଯିବ ପରେ ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ ପୁରାପୁରି ବଦଳି ଯାଇଥିଲା | ଏହି ଦୁଇ ଦଳ ମହାମେଣ୍ଟରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ସାମିଲ କରିନଥିଲେ | ଏହାପରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଦୃଢର ସହ କହିଥିଲେ ଯେ, ଏବେ ଲୋକେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳକୁ ଅତି ସାଧାରଣ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଦଳ ପୁରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ଦମର ସହ ଲଢେଇ କରିବ |


ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଦଳରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ମୋତିଲାଲ ବୋରା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ କଂଗ୍ରେସ ପୁରା ଦମରେ ଲଢେଇ କରିବ | ପ୍ରିୟଙ୍କା ଦଳରେ ସାମିଲ ହେବାପରେ ପୁରା ଦେଶରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପଡିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବୋରା |

   Related Posts