Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଟ୍ରକ ମାଡିଯାଇ ୧୪ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||
  • ଧାନ ଖଳାକୁ ଯାଇଥିଲେ ନିରଞ୍ଜନ, କଚାଡି ମାରିଦେଲା ହାତୀ
  • ||

ସରକାରୀ ଗାଡିର ଅପବ୍ୟବହାର, ହଳଦିଆ ବତୀ ଗାଡିରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ !

26/12/2020 at 5:13 PM

ଉଦଳା ୨୬।୧୨: ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗକୁ ଗାଡି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଗାଡି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହେବା ନେଇ ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି । ହେଲେ ସରକାରୀ ଗାଡି ଖୁଲମଖୁଲା ଘରୋଇ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଛି । ଆଉ ସେହି ଗାଡି କେଉଁ ବିଭାଗର ଜାଣିଲେ ଆପଣ ବି ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ଦେବେ । ଗାଡିଟି ହେଉଛି ପୋଲିସ ବିଭାଗର ବତୀ ଲାଗିଥିବା ଗାଡି । 

ଶୁକ୍ରବାର ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ୍ ପାଇଁ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ୍ କାଳଡ୍ୟାମ୍ ପିକନିକ୍ ସ୍ପଟରେ ଲାଗିଥିଲା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ । କାଳଡ୍ୟାମ୍ ଗେଟ୍ ନିକଟରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବା ଓଡି୦୫ଏଏନ୮୩୮୦ନମ୍ବର ବିଶିଷ୍ଟ ଏକ ବୋଲରୋ ଗାଡି । ସବୁଠାରୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଗାଡି ଉପରେ ଲାଗିଥିଲା ହଳଦିଆ ବତୀ । କିଛି ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ସହିତ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଆସି ଗାଡିରେ ବସିଥିଲେ ଏବଂ ଗାଡି ସେଠାରୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲା । ଏହି ଗାଡିଟି କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ୫ମ ବାଟାଲିୟନ ଓଏସଏପି ବାରିପଦାଙ୍କ ମାଲିକାନାରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଏହି ଗାଡିକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଇବା କଥା । ଆଉ ଗାଡି ସାମ୍ନାରେ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ  ଲେଖା ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ଏହି ଗାଡିଟି କୌଣସି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ନ ଥିଲା । ବରଂ ସରକାରୀ ଗାଡି ଘରୋଇ ଭାବେ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥିଲା । ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ବତୀ ଲଗା ଗାଡିରେ ବୁଲାଇବାକୁ ଆଣିଥିଲେ ଅଧିକାରୀ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ସରକାରଙ୍କ ପରିବହନ ବିଭାଗ ଓ୍ବେବସାଇଟରେ ଗାଡି ବାବଦରେ ମିଳିଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ ଗାଡିର ଇନ୍ସ୍ୟୁରାନ୍ସ ମଧ୍ୟ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରୁ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି । ତେବେ କ୍ୟାମେରା ଦେଖିବା ପରେ ଗାଡିଟି ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଚାଲିଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏ ବାବଦରେ କାହାରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିପାରିନାହିଁ ।    

   Related Posts