Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ବର୍ଷେ ନପୂରୁଣୁ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଘରୋଇ ଟ୍ରେନ୍‌ର ଯାତ୍ରା ହେବ ଶେଷ, ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌କୁ ମିଳୁନାହାନ୍ତି ପାସେଞ୍ଜର

17/11/2020 at 10:31 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୧୧: ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଘରୋଇ ଟ୍ରେନ୍‌ର ସ୍ପିଡ୍‌ରେ ଲାଗିବାକୁ ଯାଉଛି ବ୍ରେକ୍‌। ଖୁବଶୀଘ୍ର ଟ୍ରେନ୍‌ ସେବା ବନ୍ଦ କରିପାରେ। ଦୁଇଟି ରୁଟ୍‌ରେ ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ରେଳ ବିଭାଗ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଟାଇମ୍ସର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ- ଲକ୍ଷ୍ନୌ ରୁଟ୍‌ରେ ଦୌଡ଼ୁଥିବା ତେଜସ୍‌ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ନଭେମ୍ବର ୨୩ରେ ବନ୍ଦ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ୨୪ ନଭେମ୍ବରରେ ଅମହମଦାବାଦ-ମୁମ୍ବାଇ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ଯାତ୍ରା ବନ୍ଦ କରିବ।

 ଆଇଆରସିଟିସି ଦ୍ବାରା ପରିଚାଳିତ ହେଉଥିବା ତେଜ୍‌ସ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ବନ୍ଦ ହେବା ପଛର ମୂଳ କାରଣ ଯାତ୍ରୀ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। କାରଣ କରୋନା କାଳରେ ଭିଆଇପି ତେଜସ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ରେ‌ ଯାତ୍ରୀ ଟିକେଟ୍‌ ବୁକ୍‌ କରୁନାହାନ୍ତି। ଏହା ଦ୍ବାରା ରେଳ ବିଭାଗକୁ ଏଥିରୁ କିଛି ଲାଭ ମିଳୁନଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଗୋଟିଏ ଦିନ ପାଇଁ ତେଜସ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ଖର୍ଚ୍ଚ ୧୫-୧୬ ଲକ୍ଷ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କମ୍‌ ରେଳ ବାଇକୁ ଘାଟାରେ ପକାଉଛି। ଏହା ପ୍ରଥମ ନୁହେଁ ଯେ ତେଜସ୍‌ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍‌ ଲାଗିଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୯ରେ ଏହି ଟ୍ରେନ୍‌ ଅପରେସନ୍‌ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ଥିଲା।

ତେଜ୍‌ସ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ରେ ୭୫୮ ବୁକିଂ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଏବେ କେବଳ ୫୦-୬୦ ବୁକିଂ ହେଉଛି। ଯଦି ପ୍ରତି ସିଟ୍‌ର ମୂଲ୍ୟ ହାରାହାରି ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ବୋଲି ଧରିନିଆଯାଏ ତେବେ କେବଳ ୫୦-୬୦ ହଜାର ରୋଜଗାର ହେଉଛି। ଦିନକୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଥିବା ବେଳେ ୫୦ ହଜାର ରୋଜଗାର ନିହାତି ଭାବେ ଏକ ବୃହତ୍ତ କ୍ଷତି। କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଆଇଆରସିଟିସି ଦ୍ବାରା ଲକ୍ଷ୍ନୌ-ଦିଲ୍ଳୀ-ଲକ୍ଷ୍ନୌ ତେଜସ୍‌ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ସେବା ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୯ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ଅହମଦାବାଦ-ମୁମ୍ବାଇ ତେଜ୍‌ସ ସେବା ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts