Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ ବାହିନୀର ସ୍ଵପ୍ନ ଧୂଳିସାତ: ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଦଶାହା, ଭାରତକୁ ୮ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ ଜିତିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଆଜି ୩୭୫ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବନ୍ଦିତା ପରିଡ଼ା ହେଲେ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ୟୁକେ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ନିରବ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଝଟକା, ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ବିରୋଧରେ ଦାଖଲ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ଏବେ ଭାରତ ଆସିବାକୁ ପଡିବ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୋରୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଜବତ ହେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୫ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ଦଲାଲ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା : ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଦୋକାନରେ ବୁଲାଇଲେ କଳାକନା, ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହେଲା ଦୃଶ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅନଲକ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ପରେ ଲୋକେ ମାନୁନାହାନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ବିପଦ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୦% ହ୍ରାସ ହେବ ନବମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ସିଲାବସ୍ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ଭାଲୁ ହାବୁଡରେ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶରେ ତଳମୁହାଁ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍,୧୩୫୮ ମୃତ
  • ||

ଚାକିରୀଆଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସୀ ଖବର : ଅଫିସ ପରେ ରହିବନି ଅଫିସ ଟେନସେନ୍

10/01/2019 at 6:13 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦/୧: ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କର୍ମଜୀବି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅଫିସ୍ ପରେ ଘରେ ଫୋନରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିବା ଦେଖାଯାଇଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବେଳେବେଳେ ଘରେ ବସି ମଧ୍ୟ ଇମେଲ୍ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ଏହା ଦ୍ବାରା କେବଳ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିନଥାଏ ବରଂ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପୂରା ସମୟ ମିଳିପାରେ ନାହିଁ।

ଏପରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲୋକସଭାରେ ଏନସିପି ସାଂସଦ ସୁପ୍ରିୟା ସୁଲେ ଏକ ପ୍ରାଇଭେଟ ମେମ୍ବର ବିଲ୍ ଆଗତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ବିଲ୍ ବିଷୟରେ ଜାଣି ପ୍ରତ୍ୟେକ କର୍ମଜୀବିମାନେ ଖୁସି ହୋଇଯିବେ।  ଏହି ବିଲ୍ ଅନୁସାରେ  ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଅଫିସ ସମୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇଯାଉଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ତାପରେ ପୂରା ଅଧିକାର ଅଛି ଆପଣ ଅଫିସର କୈାଣସି କଲ୍ କିମ୍ବା ଇମେଲର ଉତ୍ତର ଦେବେନାହିଁ। ‘ରାଇଟ୍ ଟୁ ଡିସକନେକ୍ଟ’ ନାମରେ ଏହି ବିଲ୍ ଏଥିପାଇଁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି ଯାହା ଫଳରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଚିନ୍ତାକୁ କମ୍ କରାଯାଇପାରିବ। ଯାହା ଦ୍ବାରା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅଫିସ୍ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ମଧ୍ୟରେ ଅବସାଦକୁ ଦୂର କରାଯାଇପାରିବ।

କେବଳ ଭାରତରେ ନୁହେଁ ବରଂ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରେ ଏହି ବିଲକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି। ଫ୍ରାନ୍ସ,ନ୍ୟୁୟର୍କ ଏବଂ ଜର୍ମାନୀରେ ଏହା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଇଛି। ଏହି ବିଲ୍ ଡିସେମ୍ବର ୨୮ତାରିଖ ଆଗତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏଥିରେ କୁହାଗଲା ଯେ ଏକ କର୍ମଚାରୀ କଲ୍ୟାଣ ପ୍ରାଧିକରଣ ସ୍ଥାପନା କରାଯିବ। ଏହି ପ୍ରାଧିକରଣ ମଧ୍ୟରେ ଆଇଟି,ଲେବର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ କମ୍ୟୁନିକେସନ ସାମିଲ ହେବେ।  

   Related Posts