Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୬୨୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ : ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଖସିଗଲା ଗୋଡ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ
  • ||

ପ୍ରାଇଭେଟ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନୀମାନେ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ମାଗୁଛନ୍ତି କିସ୍ତି ଟଙ୍କା, ଗୋଷ୍ଠୀ ମହିଳାମାନେ ଦେଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ଧମକ

5/08/2020 at 3:32 PM

ଭୁବନ୫/୮: ଦେଶରେ ମହାମାରୀ କରୋନା କାୟା ବିସ୍ତାର କରି ସାରିଛି। କୋଭିଡ୍‌ ନିୟମକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି ପାଳନ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେପଟେ କାମ ଧନ୍ଦା ନଥିବାରୁ ହାତ ଉପରେ ହାତ ପକାଇ ଶ୍ରମଜୀବି ଘରେ ବସିଛନ୍ତି।  ଏସିଆ ମହାଦେଶର ବଡ ଗାଁ ଭୁବନରେ ଏବେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ସଂଖ୍ୟା ୪୦ ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ଗତକାଲି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜଣଙ୍କର କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକମାନଙ୍କ ଠାରେ ଭୟର ବାତାବାରଣ ଦେଖା ଦେଇଛି । ଭୁବନ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କେହି କାମକୁ ଡାକୁ ନଥିବା ବେଳେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଶନିବାର ଓ ରବିବାରକୁ ମିଶାଇ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ସଟଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏତେ ଦୁଃଖ ପରେ ସ୍ପନ୍ଦନା ସ୍ଫ୍ରୁଟି  ପ୍ରାଇଭେଟ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନୀ ମହିଳାମାନଙ୍କ ଉପରେ ଜୁଲମ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । ଏପରି ଅଭିଯୋଗ ହେଇଛି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ନୂଆ ଭୁବନ ଭଦଳିଆ ପଶି ସାହିରେ। ସାହିର କିଛି ମହିଳା ଏହି କମ୍ପାନୀରୁ ଲୋନ କରିଥିଲେ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସର କିସ୍ତି ଟଙ୍କା ଦେଇ ଆସୁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଭୁବନରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିସ୍ଥିତି ପାଇଁ କାମ ଧନ୍ଦା ମିଳୁନାହିଁ । ଯାହାଫଳରେ କି ସେମାନେ କିସ୍ତି ଟଙ୍କା ଦେଇପାରୁ ନାହାନ୍ତି । ଯଦି ଏପରି ଜୁଲମ କରାଯାଏ ତେବେ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ଧମକ ଦେଇଛନ୍ତି ମହିଳାମାନେ ।

   Related Posts