Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଖ୍ରୀଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚରେ ପୃଥୀଙ୍କ ରେକର୍ଡ, ତଥାପି ସଚ୍ଚିନଙ୍କ ପଛରେ

29/02/2020 at 5:16 PM

ଖ୍ରୀଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚ ୨୯।୦୨: ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଖ୍ରୀଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚରେ ସିରିଜର ୨ୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯାଉଛି । ଭାରତ-ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଉଛି ୨ୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଓପନର ପୃଥୀ ସ ନିଜ ଫର୍ମକୁ ଫେରିବା ଭଳି ଅନୁମାନ କରାଯ।ଉଛି । ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପୃଥୀଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍‌ରୁ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ବାହାରିଛି । ୬୪ବଲ୍‌ ଖେଳି ୫୪ରନ୍‌ କରିଛନ୍ତି ଏହି ଯୁବ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ । ପୃଥୀ ନିଜ ପାରିରେ ୮ଟି ଚୌକା ସହ ଗୋଟିଏ ଛକ୍କାର ସହଯୋଗରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଓ୍ବେଲିଂଟନ ଟେଷ୍ଟରେ ପୃଥୀ ପ୍ରଥମ ପାଳିରେ ୧୬ ଓ ଦ୍ବିତୀୟ ପାଳିରେ ୧୪ରନ୍‌ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ।

ତେବେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଫଳତାକୁ ନେଇ ପୃଥୀଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଶୁଭମନ ଗିଲ୍‌ଙ୍କୁ ସାମିଲ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି ଉଠିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଟିମ୍‌ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ପୃଥୀଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରିଥିଲା । ଖ୍ରାଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ପୃଥୀ । ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରି ପୃଥୀ ଏକ ରେକର୍ଡ ସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି । କମ୍‌ ବୟସ୍କ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଭାବେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପିଚ୍‌ରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ପୃଥୀଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ତାଲିକାରେ ମହାନ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ ସଚ୍ଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ରହିଛନ୍ତି । ପୃଥୀ ଏହି ରେକର୍ଡ ତାଲିକାରେ ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ।

ସବୁଠାରୁ କମ୍ ବୟସ୍କ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଭାବେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପିଚରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବାର ରେକର୍ଡ ମହାନ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ ସଚ୍ଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ନାମରେ ରହିଛି । ସଚ୍ଚିନ ୧୯୯୦ରେ ନାପିଅର ଟେଷ୍ଟରେ ୧୬ବର୍ଷ ୨୯୧ଦିନ ବୟସରେ ଏହି କୀର୍ତ୍ତିମାନ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ସଚ୍ଚିନ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରି ରେକର୍ଡ ନିଜ ନାମରେ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଚର୍ଚ୍ଚରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ୨ୟ ଟେଷ୍ଟରେ ପୃଥୀ ୨୦ବର୍ଷ ୧୧୨ଦିନରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଯାହାକି ତାଙ୍କୁ ତାଲିକାରେ ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିବାକୁ ପଡିଛି । ତେବେ ଏହି ତାଲିକାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅତୁଲ ବାସନ ରହିଛନ୍ତି । ସେ ୧୯୯୦ରେ ୨୧ବର୍ଷ ୩୩୬ ଦିନରେ ଅକଲାଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts