Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

ବେଗୁନିଆରୁ ଟିକେଟ୍ ପାଇଥିଲେ ବି ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେନି ପୃଥ୍ବୀବଲ୍ଲଭ ପଟ୍ଟନାୟକ, କାରଣ କ’ଣ ଜାଣନ୍ତୁ

3/04/2019 at 1:49 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩|୪ : ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେନି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ବର୍ଗତ ଜାନକୀ ବଲ୍ଲଭଙ୍କ ପୁଅ ପୃଥ୍ବୀବଲ୍ଲଭ ପଟ୍ଟନାୟକ । ବେଗୁନିଆରୁ ଲଢିବାକୁ ଗତକାଲି କଂଗ୍ରେସରୁ ଟିକେଟ୍ ପାଇଥିଲେ ପୃଥ୍ବୀବଲ୍ଲଭ ।ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସେ ବେଗୁନିଆରୁ ଲଢିବା ପାଇଁ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ହେଲେ ଆଜି ହଠାତ୍ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ପୃଥ୍ବୀ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।  ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣ ଦର୍ଶାଇ ସେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ମନା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ନିରଂଜନ କହିଛନ୍ତି । ପୃଥ୍ବୀ ନିର୍ବାଚନରୁ ଓହରିବା ପଛର କାରଣକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍ ଧରିଛି ।

ବେଗୁନିଆରେ ବୁଲି ବୁଲି ସଂଗଠନ କରୁଥିଲେ ପୃଥ୍ବୀ । ତାଙ୍କ କାମ ଓ ଲବି ପାଇଁ  ଦଳ ତାଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ବି ଦେଇଥିଲା । ତେବେ ପୃଥ୍ବୀ ନିର୍ବାଚନକୁ ମନା କରିବା ପଛରେ ରହିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣକୁ ନେଇ ବହୁ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ? ଗତକାଲି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜାନକୀ ବଲ୍ଲଭଙ୍କ ଜାମାତା ସୌମ୍ୟରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ବିଜେଡି ଖଣ୍ଡପଡ଼ାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଥିଲା । ପୂର୍ବରୁ ସୌମ୍ୟଙ୍କ ଭାଇ ତଥା ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଉଭୟ ଘସିପୁରା ଓ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀରୁ ଲଢିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପୁଅ ନବଜ୍ୟୋତି ବାଲେଶ୍ବରରୁ କଂଗ୍ରେସର ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଏମିତିରେ ପଟ୍ଟନାୟକ ପରିବାର ହାତରେ ୫ ଆସନ ପଡ଼ିଥିଲା । ଏ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆଗକୁ ବଢୁଥିବା ବେଳେ ଜାନକୀ ବଲ୍ଲଭଙ୍କ ପୁଅ ବ୍ୟାକଫୁଟକୁ ଆସିବା ରୋଚକ ରାଜନୈତିକ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଖଣ୍ଡପଡାରୁ ବିଜେଡି ଟିକେଟ ପାଇଥିବା ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦସୌମ୍ୟ ରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଇଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ମିଡିଆ ଲିମିଟେଡରେ ପୃଥ୍ବୀ ବଲ୍ଲବ ମଧ୍ୟ ଭାଗିଦାରୀ । ଗୋଟିଏ ସଂସ୍ଥାରୁ ଦୁଇଜଣ ଦୁଇଟି ଦଳରୁ ଲଢିବା ଦ୍ବାରା ଉଭୟଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପଡିବ ବୋଲି ସୌମ୍ୟଙ୍କ ଚାପରେ ପୃଥ୍ବୀ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାରୁ ଓହରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।  

   Related Posts